Başkan Uysal: Yolları yeniden inşa ediyoruz

28 Temmuz 2016 Perşembe, 22:38

MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, doğalgaz dağıtım altyapı çalışması tamamlanan Meydankavağı Mahallesi’nde 69 sokak ve 2 caddeyi kapsayan asfalt ve kaldırım çalışmalarını yerinde denetledi. Başkan Uysal, Muratpaşa’da ‘yama’ gibi geçici çözümleri geçmişte bıraktıklarını belirterek, “Sıcak asfalt çalışması yapıyor, yolları yeniden inşa ediyoruz” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nin, Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2015 rakamlarına göre 26 bin 486 nüfusa sahip Meydankavağı Mahallesi’nde başladığı yol yapım ve kaldırım çalışmaları devam ediyor. Ekipler, mahallede doğalgaz dağıtım altyapı çalışması sırasında bozulan yol ve kaldırımları yeniliyor. Bozulan asfaltın kazındığı Meydankavağı Mahallesi’nde, kaldırımlar özel dizayn, renkli sıfır numara asfaltla kaplanırken, Fen İşleri Müdürlüğü yol yapım ekipleri de yeniden asfaltlanan sokak ve caddelerde bordür çalışmasını tamamladı, asfalt serilmesi işlemine geçti.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN TEŞEKKÜR

Belediye Başkanı Ümit Uysal, Meydankavağı Mahalle Muhtarı Mehmet Budaklı’yla 69 sokak ve 2 caddeyi kapsayan çalışmaları yerinde denetledi. Günün ilk saatlerinde mahalleye gelen Başkan Uysal, Meydankavağı’nda hummalı bir çalışma içinde olan Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarıyla selamlaştı, bilgi aldı. Mahalle sakinleri çalışmalardan dolayı Başkan Uysal’a teşekkür etti.

CADDE VE SOKAKLARDA YÜKSEK STANDART

Muratpaşa Belediyesi’nin mart ayında üretime başlayan kendi asfalt üretim tesisini kurduktan sonra mahallelerin asfaltlanmasında yüksek bir standardı yakaladığını kaydeden Başkan Uysal, “Mahallelerimizde, yama olarak tarif edilen geçici çözümler değil sıcak asfalt çalışması yapıyoruz. Tüm asfaltı kazıyıp sıfırdan yeniden yolları inşa ediyoruz” dedi. Meydankavağı Mahallesi’nde yol ve kaldırımları yenilediklerini aktaran Başkan Uysal, mahallenin turunç fidanlarıyla donatılacağını belirtti.

Muratpaşa Belediyesi’nin 69 sokak, 2 caddeyi kapsayan, 27 kilometrelik yol ve 127 bin 283 metrekarelik kaldırım yapacağı Meydankavağı Mahallesi’ndeki çalışmalar, ağustos ayı içinde tamamlanacak.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi