Başkan Uysal, Lions Kulübü’ne konuk oldu

29 Şubat 2016 Pazartesi, 12:47
Başkan Uysal, Lions Kulübü'ne konuk oldu

KONYAALTI Lions Kulübü’nün düzenlendiği toplantıya katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin hizmetlerini, hayata geçirilen sosyal projelerini anlattı, soruları yanıtladı.

Akra Barut Otel’deki toplantıya, Konyaaltı Lions Kulübü Başkanı Gülgün Soytinç, yönetim kurulu ve üyeler Şule Kilit, Gülser Murat, Zuhal Armağan, Nursel Kadem, Gülgün Çiftçi, Suna Günay, Saime Gülşen, Selda Müjgan Kartal, Kemal Kumkumoğlu, Köksal Erdem, Ece Sinem Çelebi, Nuran Hanım, Gülgün Yılmaz, Emine Yılmaz ev sahipliği yaptı.

Toplantıya konuk olan Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa İlçesi’nde toplam mutluluğu, kardeşliği, barışı, sevgiyi, dayanışmayı artırmak çabasında olduklarını anlattı. Başkan Uysal, insan yaşamına dokunan birçok sosyal projeyi hayata geçirdiklerini belirtti.
YOKSUL AİLELERE İÇİN KREŞ
Yoksul kesimleri toparlayacak, sokak çocuğu bırakmayacak, kadınlara yaşam alanı üretecek, yaşama katılmalarını etkin şekilde sağlayacak projelere yoğunlaştıklarını belirten Başkan Uysal, Dutlubahçe’de bir kreş açtık. Bu kreşten sadece dar gelirli, yoksul olduklarını belgeleyen aileler yararlanıyor. Bu tür kreşlerin sayısını artıracağız” dedi.
PSİKOLOJİK DESTEK
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün Al Yazma Projesi kapsamında Muratpaşa’da yaşayan kadın ve çocuklara ücretsiz psikolojik destek hizmeti sunduğunu ifade eden Başkan Uysal, “Turunç Masa’nın 444 80 07 nolu telefonu üzerinden başvuruda bulunan ailelerin arzu etmeleri halinde psikolojik danışmanlarımız hizmeti evlerde de sunuyor” diye konuştu.
YAŞLI EVİ PROJESİ
Açtıkları Yaşlı Evi’nde, alzheimer hastalığının önüne geçmek için zekâ oyunları kursları düzenlediklerini anlatan Başkan Ümit Uysal, “Kurslarımızın amacı; problem çözme becerisi, ana tik gözlem, sentez, beyin jimnastiği, akıl yürütme egzersizleri, hafıza tekniği gibi bilimsel becerileri kullanarak, ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek alzheimer hastalığının gelişimini ötelemek” diye konuştu.

Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük sivil toplum merkezi inşaatı Doğuyaka Mahallesi’nde devam ettiğine değinen Başkan Uysal, “Bu binada, bütün şehri bir araya getirmek istiyoruz. Merkezde, idari ofisler, konferans salonu, çok amaçlı eğitim-toplantı salonları, yöresel ürün satış üniteleri, yemekhane ve yarı açık toplanma-etkinlik alanı ile kapalı otopark bulunacak “diye konuştu.

Binalardaki görsel kirliliğin giderilmesi amacıyla Mevlana Caddesi’ndeki yapılan binaların dış cephelerini boyama projesini kent geneline yayacaklarını ifade eden Başkan Uysal, projenin ikinci etabını 100.Yıl Caddesi’nde başlatılacağını ve buradaki binaların beyaz renge boyanacağını kaydetti.

Köy okullarına, 10 binden fazla müfredata uygun yardımcı ders kitapları, çocuklara yönelik öykü ve roman teslim ettiklerini de anlatan Uysal, köy okullarına sosyal ve kültürel desteklerinin süreceğini anlattı.
Konyaaltı Lions Kulübü Başkanı Gülgün Soytinç, toplantının sonunda Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teşekkür plaketi sundu.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi