Başkan Tütüncü: Başarı ter kokar

25 Şubat 2016 Perşembe, 11:52
Başkan Tütüncü: Başarı ter kokar

KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, meclis salonunda ağırladığı çocuklara, “Başarı hep ter kokar. Başarılı olabilmek için çok çalışmak gerekir. Çok çalışırsanız siz de başarılı olursunuz” dedi.

Kepez Belediyesi’nin, ‘Kepezli Çocuklar, Meclisin Konukları’ adlı eğitim çalışmasının konuğu Sefa Akın Ortaokulu oldu. Belediye binasındaki müdürlükleri, evlendirme salonunu ve başkanlık makamını gezen öğrenciler, meclis salonunda Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile sohbet etti.
Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Başkan Hakan Tütüncü, nasıl belediye başkanı olduğunu anlattı. Henüz 7. sınıfta belediye başkanı olmaya ve şehri güzelleştirmeye, çocuklar için güzel bir şehir meydana getirmeyi düşündüğünü belirten Tütüncü, “Bu hayallerimi gerçekleştirmek için iyi bir eğitim almam gerektiğini düşündüm. Derslerime çok çalıştım. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandım. Fakülteyi okurken derslerime çok çalıştım ve çok kitap okudum. Yine memleketi gezerek projeleri inceledim” dedi.
‘ZİRVEYE ÇIKMAK DEĞİL KALICI OLMAK ÖNEMLİ’
Kepez Belediye Başkanlığını 2. kez kazandığını anımsatan Tütüncü, “Zor olan zirveye çıkmak değildir. Zirveye herkes bir şekilde çıkabilir. Önemli olan zirvede kalıcı olabilmek ve orada tutunabilmektir. İnsanlar size güvenirler, sizleri desteklerler. Ama hayatta en kötü şey o güvene layık olamamaktır. O nedenle bize yöneltilen güvene layık olabilmek için gece gündüz çalışıyoruz” diye konuştu.
BAŞARI İÇİN ÇOK ÇALIŞIN
Başkan Hakan Tütüncü, çocuklara pırıl pırıl bir gelecek armağan etmek istediklerini belirterek, öğrencilere şöyle seslendi: “Sizleri iyi şartlarda yetiştirebilmeyi, sizleri geleceğe güçlü bir şekilde taşıyabilmeyi önemsiyoruz. Bu toplantıları da bunun için yapıyoruz. Başarı hep ter kokar. Başarılı olabilmek için çok çalışmak gerekir. Çok çalışırsanız siz de başarılı olursunuz. Bir çocuk okuldan çıkıp evine rahatlıkla gidebiliyorsa, normal zeka seviyesine sahip insandır. Normal zekâ seviyesine sahip insanların tamamı da belediye başkanı olarak benim yaptığım bütün işleri yapabilirler. Ama tek şartla, çok çalışarak.”
Tütüncü, konuşmasının ardından hatıra fotoğrafı çekildiği öğrencilere, ‘Kepez benim her şeyim’ yazılı tişört hediye etti.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi