Başkan Türel’den rektöre ziyaret

25 Şubat 2016 Perşembe, 12:06
Başkan Türel'den rektöre ziyaret

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Üniversitesi Vekil Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’ı ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Türel, Prof. Dr. Ünal’a yeni görevinde başarılar diledi. Türel, Akdeniz Üniversitesi’nin çok başarılı bir üniversite olduğunu ve Antalya’nın bilimsel anlamda gelişmesine büyük katkı sağladığını ifade etti. Başkan Türel, şehir ve üniversitenin kaynaşmasına büyük önem verdiklerini dile getirerek, “Akdeniz Üniversitesi’nin şehrin tüm dinamikleri ile işbirliği içinde olmasını istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak üniversite yönetimine bu anlamda her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.
Prof. Dr. Ünal ise Başkan Türel’e ziyaretinden dolayı teşekkür etti. Prof. Dr. Ünal, “Akdeniz Üniversitesi ile Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin gelişmesi açısından her zaman işbirliği içerisinde olması gerektiğinin altını çizerek şunları kaydetti:
“Akdeniz Üniversitesi yönetimi olarak kampüsümüzün sınırları olmayan bir kampüs olmasını istiyoruz. Üniversite ile Antalya halkı arasındaki bağımızı güçlendirerek, Antalya halkı ve iş dünyası ile kaynaşmayı hedefliyoruz. Bu anlamda da Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışmalar yapmak bizi çok mutlu edecektir.”

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi