Başkan Kartal saldırıları kınadı

18 Şubat 2016 Perşembe, 16:24
hasan-ali-kartal

Demokrat Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Ali Kartal, ülkemizin başkenti Ankara’nın merkezinde ve Diyarbakır’da gerçekleştirilen alçakça gerçekleştirilen terör saldırılarını kınadı.

 BİRLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAYACAK

Kartal, “Ülkemizi karıştırmak, milletimizin huzurunu kaçırmak, topraklarımızın bütünlüğüne kast etmek isteyen karanlık güçler, terör örgütleri ve destekçileri asla amaçlarına ulaşamayacaklardır. Türk milleti olarak her türlü hainliğe karşı tek vücut, tek güç olduğumuzda vatanımıza hiçbir hain saldırı zarar veremeyecektir Milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik bu tip saldırıları nefretle kınıyor, terörün her türlüsünü, her şeklini lanetliyoruz” şeklinde konuştu.

 GÜN HESAP SORMA GÜNÜDÜR

Yaşanan teror saldırılarını ‘dehşet verici’ olarak yorumlayan Başkan Kartal, “Yetkililerimizin, Ankara’yı kana bulayan, memlekette onlarca ocağı yakan, acımıza acı katan bu hain eylemlerin, bu menfur saldırıların sorumlularından; milletimizin ise, memleketi bu hale getirenlerden hesap soracağından eminiz.Yaklaşık sekiz aydır ülkenin içine çekildiği şiddet iklimi; Ankara’da ikinci defa onlarca canı aramızdan almış, çocukları anasız, babasız, anaları evlatsız bırakmıştır. Gün hesap sorma günüdür” dedi.

 MİLLETÇE YÜREĞİMİZ YARALANDI

Bu menfur saldırıyı istismar ederek provokasyona yeltenecek şer odaklarına karşı yüce milletimizin engin ferasetine ve sağduyusuna güvendiğini kaydeden Kartal şöyle konuşru; “Uzunca bir süredir, terörün hedefi olan ve birçok badireyi daha fazla kenetlenerek aşmış milletimiz, bu saldırılar karşısında da vakar ve dayanışma içerisinde bu zor koşulların üstesinden gelecektir.Türkiye’nin, terörle mücadelesinde verdiği kayıplara yenilerinin eklenmesi, milletçe yüreğimizi yaralamakta, sabrımızı zorlamaktadır. Ahlaki ve insani hiçbir sınırı olmayan bu saldırıları gerçekleştiren piyonlarla ve onların arkasındaki güçlerle mücadele edilmeli ve hesap sorulmalıdır.”

 ÜÇ MAYMUNU OYNAMAYI BIRAKMALILAR

Hep birlikte teröre karşı durma zamanı olduğunu söyleyen DP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Ali Kartal, “İktidar tez elden başta saldırıların sorumlularına, sonrasında bu saldırıların ortaya çıkmasına neden olan ihmalin sahiplerine hesap sormalıdır. Unutulmayacak olan; milletimizin hem saldırıların faillerine, hem de kişisel çıkarları uğruna yıllarca üç maymun oynayan yetkililere hesap soracağıdır” ifadelerini kullandılar.

 GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜDÜR

Düne kadar yapılan yanlışların ortaya çıkardığı tablo herkesin malumu olduğunu söyleyen Hasan Ali Kartal, “Bizlerin baştan beridir anladığını iktidar da anlamalı, şahsi hesapların milli meseleye döndüğünü görmelidir” dedi.

 “Bugüne kadar atılan adımlar iyi bir biçimde değerlendirilmeli, bundan sonra atılacak adımlar iyi hesaplanmalıdır” diyen Kartal, “Bir bir insanlarımızı toprağa verirken iktidara düşen; parti ve iktidar kimliğini bir kenara bırakması ve “milli” kimlikle hareket etmesidir. İktidar şahsi hırslarını bir kenara bırakmalı, toplumsal mutabakatı sağlayacak bir dil ile meseleye yaklaşmalıdır.Mesele bir memleket meselesidir. Milletimiz acı içindedir. Bu durumda iktidarın üzerine düşen; metanetle her sesi dinlemesi, çıkan seslerdeki acıya saygı duyarak vazife etmesidir.Muhalefete düşen ise muhalefet ile ihanet arasındaki ince çizgiyi fark etmektir.Gün bir olma günüdür” şeklinde konuştu.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi