Başkan Çetinkaya öğrencilere hayatı ve kariyerini anlattı

25 Şubat 2016 Perşembe, 13:07
Başkan Çetinkaya öğrencilere hayatı ve kariyerini anlattı

KUMLUCA Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, lise öğrencilerine hayatı ve kariyerini anlattı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Mavikent Mustafa- Ayşe Acarbulut Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen kariyer günü etkinliğine konuşmacı olarak katıldı. Hayatı ve kariyeri üzerine öğrencilerle söyleşi yapan Başkan Çetinkaya, ilk, orta ve lise eğitimini zor şartlarda tamamladığını anlattı. Üniversite eğitiminde ise hayal ettiğinin aksine farklı bir alanda eğitim almak zorunda kaldığını kaydeden Başkan Çetinkaya, ancak daha sonra okuduğu bölümü severek, dereceyle tamamladığını aktardı.
‘KENDİNİZE HEDEF KOYUN’
Üniversiteyi tamamladıktan sonra da yaşamın zorluklarına göğüs gerdiğini belirten Başkan Çetinkaya, “Bizim zamanımızda istediğimiz her türlü olanağa ulaşmak mümkün değildi. Ama insan hedef belirler, varmak istediği noktaya odaklanırsa bunu başarıyor. Hayatım boyunca yaptığım tüm işleri severek ve en iyisini yapmaya çalışarak yaptım. Bunun karşılığı olarak da her işte başarıyı elde ettim. Sizlere de tavsiyem kendinize hedef koyun, başarılı olmak için çalışın mutlaka başarılı olursunuz” dedi.
‘NE SÖZ VERDİYSEM YAPMAYA ÇALIŞTIM’
Bir süre eğitimci olarak hayatını sürdürdükten sonra siyasete atıldığını anlatan Başkan Çetinkaya, siyasette de hiçbir zaman hayal peşinde olmadığını, insanlara verdiği sözleri yerine getirmek için mücadele ettiği belirtti. Siyasette konuşulanla yapılanların aynı olmasının insanların gözünde önemli olduğuna dikkati çeken Başkan Çetinkaya, “Siyaset hayatımda da insanlara ne vaatlerde bulunduysam, ne söz verdiysem yapmaya çalıştım. Bunun karşılığı da bugüne kadar hiç kimseye nasip olmayan Kumluca’da 4 dönem üst üste belediye başkanı seçildim. İnşallah ilçemiz için, halkımız için güzel hizmetler yapmışızdır ve yapmaya da devam ederiz” diye konuştu.
Söyleşinin sonunda Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi