Başkan Çetinkaya insan sevgisini anlattı

23 Şubat 2016 Salı, 09:45
Başkan Çetinkaya insan sevgisini anlattı

KUMLUCA Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, İmam Hatip Ortaokulu tarafından değerler eğitimi etkinliğine konuk oldu ve öğrencilerle insan sevgisi üzerine konuştu.

Kumluca İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Okul Müdürü Hüseyin Orhantekin, değerler eğitimi kapsamında her ay farklı bir konuyu ele aldıklarını, bu ayın konusunun da insan sevgisi olduğunu söyledi.
Daha sonra öğrencilerle söyleşi yapan Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, insanın dünyada yaratılmış varlıklar içerisinde en şerefli olanı olduğunu belirterek, insanların diğer bütün varlıklardan ayrıldığını vurguladı.
İnsanın bir yaratılış gayesi bulunduğunu vurgulayan Başkan Çetinkaya, “Bizler bu gayeye uygun hareket etmemiz gerekiyor. Bunun için öncelikle kendimizi, ailemizi, yakın arkadaşlarımızı ve toplumumuzu sevmeliyiz. Böyle olunca insanların birbirine saygısı, hoşgörüsü, sevgisi artıyor. Toplumlar birbirleriyle barışıyor, insanlar yaşadıkları ülkeyi ve dünyayı seviyorlar, insanlara faydalı olmaya çalışıyorlar. Sizlerden beklenen de insanları sevmeniz, insanlara faydalı olmanızdır” dedi.
Başkan Çetinkaya, öğrencilerin sorulara da cevap verdi. Söyleşi sonunda Okul Müdürü Hüseyin Orhantekin, Başkan Hüsamettin Çetinkaya’ya plaket verdi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi