Başarı Koleji’nden altın ödül

24 Şubat 2016 Çarşamba, 10:58
basarikoleji

Başarı Koleji Yönetimi 2015 – 2016 Eğitim-Öğretim yılı birinci dönem Temel Eğitim Ortaöğretim Geçiş (TEOG) sınavlarında tüm soruları doğru cevaplandırarak Türkiye Birincisi olan 6 öğrencisini altın ile ödüllendirdi.

2015 – 2016 Eğitim – Öğretim yılı birinci dönemde Temel Eğitim Ortaöğretim Geçiş sınavlarında bütün soruları doğru cevaplandırarak Türkiye birincisi olan Başarı Koleji’nin 6 tane 8.sınıf öğrencisi Başarı Koleji Yönetimi tarafından altın ve plaket ile ödüllendirildi.

Başarı Koleji’nde düzenlenen ödül törenine Türkiye 1.si olan 6 öğrencinin aileleri, Başarı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Numan Gödek, Başkan Yardımcısı Erdoğan Yılmaz, Genel Müdür Nazmi Ünal, Ortaokul Müdürü Savaşkan İlmak, İlkokul Müdürü Ali İbrahim Öz, şampiyon öğrencilerin sınıf öğretmenleri ve ortaokul branş öğretmenleri katıldı.

Düzenlenen ödül töreninde bir konuşma yapan Başarı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Numan Gödek, TEOG sınavında Manavgat’ta tek okulda Başarı Koleji’nden 6 Türkiye birincisi olmasından büyük mutluluk ve gurur duyduklarını belirterek, “Bu başarının elde edilmesinde emeği geçen öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize, herkese çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin bu başarılarının bundan sonraki hayatlarında da artarak devam etmesini ve ikinci Teog sınavında da çıtayı yükseltecek başarılar elde etmelerini diliyorum.” dedi.

MANAVGAT’TA TEK OKULDA 6 TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ…

 Başarı Koleji Ortaokul Müdürü Savaşkan İlmak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, TEOG sınavının resmi sonuçlarını açıklaması ile öğrencilerinin başarılarının tescillenmiş olduğunu belirtti. Buna göre Başarı Koleji’nin 6 öğrencisinin Türkiye 1.si olması dışında; ‘1 öğrencisinin 120 soruda sadece 1 yanlış, 1 öğrencisinin 2 yanlış ve 6 öğrencisinin de 3 yanlış yaptığını; sınava katılan 77 öğrencinin 120 soruda 107 genel net ortalaması ile erişilmesi güç bir başarıya imza attıklarını vurguladı. İlmak, bir kez daha zirvede yer almanın, bilhassa ‘Manavgat’ta ve tek okul çatısı altında bu rekor rakamlara erişmenin’ haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

Kısa bir konuşma yapan Başarı Koleji Genel Müdürü Nazmi Ünal, “Manavgat’tan toplamda 15 tane çıkan Türkiye Birinciliğinin 6 tanesinin Başarı Koleji çatısı altında olması bizler için büyük bir gurur ve onur kaynağı oldu. Bu başarılar için çok çalıştık ama daha fazlasını yapmaya hazırız. Bu doğrultuda gereken çalışmalarımızı, plan ve programlarımızı yaptık. Ekip olarak öğretmen, idare ve velilerimiz işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğiz. Öğrencilerimizden aynı başarıyı hatta daha fazlasını 2. dönem yapılacak TEOG Sınavında da bekliyoruz. Bu başarının mimarları olan öğrencilerden sonra anne-babalar ve öğretmenlerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler anne-babalarıyla birlikte davet edilerek Teşekkür Belgeleri ve altınları takdim edildi. Tören toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

 

           

           

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi