Başarı Koleji, gazetecileri kutladı

10 Ocak 2017 Salı, 16:06
basari-koleji-gazetecileri-kutladi-3

Başarı Koleji yayınladığı mesajlar ile de kamuoyunu bilgilendirmek için gece gündüz demeden büyük gayretlerle mesai yapan basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Başarı Koleji Genel Müdürü Nazmi Ünal, “Gazetecilik kutsal bir meslektir. Gazetecilik mesleğinin tarafsızlık, fedakârlık ve büyük bir cesaret gerektirdiğini vurgulayan Ünal yayımladığı mesajında şunları kaydetti: “Günümüzün en dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, büyük bir fedakârlık isteyen, zor şartlarda özveri ile yerine getirilen kutsal bir meslektir. Kamuoyunu bilgilendirmek için tarafsızlığını yitirmeden, gece gündüz demeden, büyük bir titizlik ve cesaret ile halkı bilgilendiren, halkın haber alma özgürlüğünü sağlayan gazeteci kardeşlerimiz her türlü takdirin üzerindedir. Özellikle ülkemizin ve ilçemizin sosyal, kültürel, sanatsal, sportif, siyasal ve ekonomik gelişmelerinin kamuoyuna ulaştırılmasına önemli katkı sağlayan gazeteciler, toplumun aydınlatılmasında ve bilgilendirilmesinde önemli bir görev üstlenmektedirler. Bu görevi yerine getirirken mesai kavramı gözetmeksizin zorluklara aldırmadan çalışıyorlar. Bu çalışmalarından dolayı tüm gazeteci kardeşlerimize teşekkür ediyor, bu duygu ve düşüncelerle tüm medya mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”

basari-koleji-gazetecileri-kutladi-1

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan Başarı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Numan Gödek, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basının, iletişim ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracı olduğunu belirtti. Gazetecilerin kamu görevi üstlendiğine vurgu yapan Gödek, kutlama mesajında,”Meslek hayatları boyunca çalışma saati gözetmeksizin, en zor koşularda dahi görevlerini yılmadan yerine getirmeye çalışan basın emekçileri, halkın vicdanını ve hür sesini temsil etmektedirler. Kamuoyunu basın meslek kuralları çerçevesinde, doğru, tarafsız ve objektif bir şekilde bilgilendiren gazetecilerimiz bu bağlamda önemli bir görevi ve misyonu üstlenmektedirler. Görevleri uğruna her türlü zorluğa göğüs geren tüm basın çalışanlarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazetecileri Gününü’ kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

basari-koleji-gazetecileri-kutladi-2

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi