Bakan Yardımcısı Coşkunyürek’ten Kaş’a ziyaret

28 Şubat 2016 Pazar, 14:47
Bakan Yardımcısı Coşkunyürek'ten Kaş'a ziyaret

ULAŞTIRMA Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, Kaş’ı ziyaret etti.

Bakan Yardımcısı Coşkunyürek önce Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer ile Liman Başkanı Galip Öztürk’ü ziyaret etti. Posta idaresi binasında, Kaş Balıkçı Barınağı ve Yunanistan’ın Meis Adası’na açılan Kaş Gümrük Kapısı’nda incelemeler yapan Bakan Yardımcısı Coşkunyürek, incelemeleri sonrası Kaş Belediyesi’ndeki toplantıya katıldı.
Burada konuşan Belediye Başkanı Halil Kocaer, “Kaş ve çevresi için çok önemli yollar var. Ancak bu yolların acilen yenilenmesi gerekiyor. Kaş- Kalkan, Kaş- Kasaba- Gömbe yolu, Kasaba- Çatallar yolu, Kalkan- Sütleğen- Gömbe yolu acilen yapılması gerekiyor. Kaş’ın turizm ve ekonomik olarak gelişmesi ancak bu yolların yapılması ile sağlanacak. Bu yollar, Kaş’ı bölgelere bağlayan ana arterler. Kaş ve Kalkan balıkçı barınakları artık yetersiz hale geldi. Mutlaka genişletilmeli. Kaş Balıkçı Barınağı’nın geçen yılki şiddetli dalgalarda bozulan beton zemini acilen yenilenmeli. Havalimanı projesi artık yaşama geçirilmeli” diye konuştu.
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek de havalimanı konusunda çalışmaların devam ettiğini vurgularken, “Kaş- Kasaba yolunun yapımına bu yılın haziran ayı sonunda başlanacak. Kalkan- Sütleğen- Gömbe yolu, Kasaba- Çatallar yolunun 2017 yılında yapım programına alınması için Karayolları 13’üncü Bölge Müdürlüğü ile gerekli çalışma yapılacak. Kaş ve Kalkan balıkçı barınakları konusunu inceleyeceğiz. Sorunları yerinde gördük. Çözümü konusunda çalışmalar başlayacak” dedi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi