Bakan Çavuşoğlu: Bunların hesabını hep birlikte bozduk

25 Temmuz 2016 Pazartesi, 00:45

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, darbe girişimiyle ilgili, “Aslında iyi hazırlanmışlar, planlar da yapmışlar, ama unuttukları bir şey vardı. Milletimizin de bir hesabı var, yüce Rabbimin de bir hesabı var. Bunların hesabını hep birlikte bozduk” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, memleketi Alanya’daki Hükümet Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutanlarla bir araya geldi. Türk bayrakları ve alkışlarla karşılanan Bakan Çavuşoğlu, 15 Temmuz darbe girişimini değerlendirdi. Darbe girişiminin herkesi hedef aldığını ve bunu hazırlayanların planlarına iyi çalıştıklarını söyleyen Bakan Çavuşoğlu şunları söyledi:
bakan-cavusoglu-bunlarin-hesabini-hep-birlikte-bozduk_8778_dhaphoto3
“Aslında iyi hazırlanmışlar, planlar da yapmışlar. Çünkü cumhurbaşkanını nasıl öldürecekler, başbakana nasıl saldıracaklar, dışişleri bakanının konutuna nereden inecekler helikopterle, kimleri, ilk önce kahraman polislerimizi vuracaklar. Özel güçlerimizi vuracaklar, hassas noktaları, TRT’yi ele geçirecekler ve bu şekilde başarılı olacaklar. Bunların hesabını iyi yapmışlar, hesapları var ama unuttukları bir şey vardı. Milletimizin de bir hesabı var, yüce Rabbimin de bir hesabı var. Bunların hesabını hep birlikte bozduk.”
bakan-cavusoglu-bunlarin-hesabini-hep-birlikte-bozduk_8778_dhaphoto6
Bakan Çavuşoğlu’nun ardından kürsüye çıkan Dünya Ahıska Türkleri Başkanı Kassanov da Allah’ın Türk milletini koruduğunu, darbe girişiminden hemen sonra Türkiye’ye gelerek her gün bir ilde demokrasi nöbetine katıldıklarını söyledi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi