AÜ’nün aşçıları 13 madalyayla döndü

15 Şubat 2016 Pazartesi, 15:54
AÜ'nün aşçıları 13 madalyayla döndü

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Turizm Fakültesi Aşçılık Takımı, 14. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri’nden 3’ü altın olmak üzere 13 ödülle döndü.

AÜ Turizm Fakültesi Aşçılık Takımı, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından yapılan 14. Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri çerçevesinde düzenlenen yarışmada 3 altın, 7 gümüş, 2 bronz madalya ile 1 merit ödülü kazandı. Organizasyon kapsamındaki Üniversite Düzeyi Modern Türk Mutfağı Ekip Yarışması’nda Kerem Çırak, Dilan Akyol ve Dilek Yılmaz’dan oluşan ekip altın madalya, Gürkan Aybek, Ayten Erdem ve Ümit Yılmaz’dan oluşan ekip ise gümüş madalya kazandı.
Yılın En İyi Üniversite Ekip Yarışması’nda Gürkan Aybek, Dilek Yılmaz ve Gözde Yörük gümüş madalya, Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı- Ana Yemek Yarışması’nda Yavuz Yalçın gümüş madalya, Pratik Ustalar Restoran Tatlı Tabağı Yarışması’nda Gözde Yörük bronz madalya aldı. Üniversite Düzeyi Okullar için Öğrenci Aşçı Restoran Tatlı Yarışması’nda Dilek Yılmaz bronz madalya, Gürkan Aybek de merit ödülü kazandı.
Yarışmadan madalyalarla dönmenin gururunu yaşadıklarını belirten AÜ Turizm Fakültesi Aşçılık Takımı Kaptanı Gürkan Aybek, “Aşçılık takımı olarak uluslararası ve ulusal çerçevede düzenlenen yarışmalarda üniversitemizi ve fakültemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Bu yarışmalar sayesinde birçok yabancı ve yerli şef ile tanışma fırsatı buluyoruz ve onların deneyimlerinden faydalanıyoruz. Bu durum bizim gibi mesleğe yeni başlayan aşçılar için yarışmada kazandığımız ödüllerden daha değerli hale geliyor. Diğer taraftan hem ekip hem de bireysel anlamda aldığımız ödüllerin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

 

 

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi