ATSO Akademi’den 2 yeni eğitim

12 Şubat 2016 Cuma, 16:16
ATSO Akademi'den 2 yeni eğitim

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ATSO Akademi tarafından 16 Şubat’ta ‘Kurumsal Risk Analizi ve Yönetimi’, 19 Şubat’ta ise ‘Başarılı Sunum Teknikleri ve Topluluk Önünde Konuşma Becerisi’ eğitimi düzenleneceğini bildirdi.

ATSO Başkanı Davut Çetin, ATSO Akademi’nin Antalya iş dünyasından gelen talepler doğrultusunda, oda üyeleri ve çalışanlarına yönelik eğitim faaliyetlerine devam ettiğini belirtti. Son derece faydalı olacağını düşündüğü eğitimlere tüm üye ve çalışanları davet eden Başkan Çetin, “16 Şubat’ta ‘Kurumsal Risk Analizi ve Yönetimi Eğitimi düzenleyeceğiz. Prof. Dr. Ali Hepşen tarafından katılımcılara; finans kavramı, mali tablolar, mali tabloların birbirleriyle ilişkileri, finansal analiz, karlılık oranları, likidite oranları, faaliyet oranları mali yapı oranları, başa baş noktası analizi, işletmelerde karlı büyüme stratejileri, işletmelerde risk yapısı ve yönetimi konu alt başlıkları hakkında bilgiler aktarılacak” dedi.
19 Şubat’ta ise ‘Başarılı Sunum Teknikleri ve Topluluk Önünde Konuşma Becerisi’ eğitimi verileceğini ifade eden Başkan Çetin, şunları kaydetti:
“Eğitmen Didem Çabuk tarafından ön hazırlık ve planlama, dinleyici kitlesini tanımak, beyin haritası kullanmak, sunum teknikleri ve etkili konuşma, zamana riayet, beden dilinin etkin kullanımı, kelime seçimi ve mizah, dinleme ve soru sorma, ses kullanımı, kıyafet seçimi, zor insanlarla baş edebilme becerisi, metafor kullanma becerisi, geri bildirim yöntemleri, buz kırıcı, ilgi toplayıcı, öğretici oyunlar ve videoların paylaşımı, basit, uygulanabilen ancak etkili tanışma oyunları, gelişme bölümünde dikkati tekrar toplayacak oyunlar, konulara uygun video ve görsellerin kaynaklarının paylaşımı konu alt başlıkları hakkında bilgiler aktarılacak.”

Başkan Çetin, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesindeki eğitim faaliyetlerinin ATSO internet sayfasındaki ‘www.atso.org.tr’ ‘ATSO Akademi’ bağlantısından, twitter.com/ATSO Akademi ve facebook.com/ATSO Akademi’den takip edilebileceğini sözlerine ekledi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi