Son Dakika
19 Mayıs 2019 Pazar

Aspendos’ta festival heyecanı başlıyor

29 Temmuz 2016 Cuma, 14:25

DEVLET Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nce bu yıl 23’üncüsü düzenlenecek ‘Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali’, 29 Ağustos- 8 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Tarihi Aspendos Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali’nde Antalya, Ankara, Mersin ve İstanbul Devlet Opera ve Bale Müdürlükleri konser verecek. Geçen yılların aksine bu yıl festivale yabancı ülkelerden katılım olmayacak. Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde yayımlanan programa göre, festival Aspendos Antik Tiyatrosu’nda 29 Ağustos Pazartesi akşamı Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin ‘Carmen’ adlı 4 perdelik opera eseri sahnelemesiyle başlayacak.

Festival kapsamında 1 Eylül’de Ankara Devlet Opera ve Balesi 2 perdelik ‘Yevgeni Onyegin’ adlı bale eserini, 5 Eylül’de Mersin Devlet Opera Balesi’nin ‘Köroğlu’ adlı 3 perdelik opera eserini, 8 Eylül’de İstanbul Opera ve Balesi 3 perdelik ‘Le Corsaire’ adlı bale eserini sergileyecek. Festivaldeki tüm eserlerin gösterimleri saat 21.00’da başlayacak.

You must be logged in to post a comment Login