Arslan, “Yardımlarımız gelecek yıllarda da sürecek”

11 Kasım 2014 Salı, 16:52
20141111_010

MATSO’dan  öğrencilere kıyafet yardımı

MATSO tarafından mahallelerde eğitim ve öğretim gören ihtiyaç sahibi yaklaşık bin öğrenciye kıyafet ve ayakkabı yardımında bulunuldu.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından taşımalı eğitim kapsamında Yeşilbağ,

20141111_001

Arslan, “Yardımlarımız gelecek yıllarda da sürecek”Çardak,  Karacalar, Dolbazlar ve Belenobası köylerinde eğitim gören ihtiyaç sahibi yaklaşık bin öğrenciye kıyafet ve ayakkabı yardımında bulunuldu. Kıyafet Yardımı Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, MATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Şükrü Arslan, Hüseyin Akın,  Meclis Üyeleri Baykal Özden ve Murat Coşar katıldı.

MATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Şükrü Arslan, sosyal sorumluluk 20141111_003gereği kurum olarak ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım etmeyi her yıl geleneksel hale getirdiklerini belirterek bu yılda bin öğrenciye yardımda bulunduklarını söyledi.  Arslan, “Odamızın imkanları dahilinde, yasaların verdiği sınırlar içerisinde,  taşımalı eğitim kapsamında ilçemizin uzak bölgelerinden Karacalar, Belenobası, Çardak, Dolbazlar, Yeşilbağ gibi merkezi okullara gelen öğrencilerimize kıyafet ve ayakkabı yardımında bulunduk. Yardımlar sırasında gördüğümüz öğrencilerin gözlerindeki ışık,yüzündeki mutluluk bizlere yeter. Gönül isterdi ki ilçemizde eğitim öğretim gören tüm öğrencilere kıyafet ve ayakkabı yardımında bulunmayı ama önümüzdeki yıllarda daha fazla öğrencimize yardımda bulunmayı hedefliyoruz. Oda olarak, üyesi mutlu ekonomisi güçlü bir Manavgat oluşturmak amacıyla çaba gösteriyoruz. Buda çalışmalarımızın bir parçasıdır.  MATSO Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Boztaş ve yönetimdeki tüm arkadaşlarımız canla başla çalışıyorlar. Çalışmalarından dolayı tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

20141111_004

 

Öğrencilere yaptıkları yardımlarda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’unn desteği olduğunu belirten Arslan, “destekleri için Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu’na çok teşekkür ettiklerini kaydetti.

 

 

Özden, “Sosyal sorumluluk bilinci ile hareket ediyoruz”

Kurum olarak sosyal sorumluluk bilinci ile hareket ettiklerini belirten MATSO Meclis Üyesi Baykal Özden ise bu kapsamda taşımalı eğitim yapan okullarda ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet ve ayakabı yardımı gerçekleştirdiklerini söyledi. Özden, yardımda emeği geçen MATSO Yönetimi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ekiplerine teşekkür etti.

Sarıdemir, “Yardımlar, eğitim camiasına olumlu katkı sağlıyor”

Manavgat Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir ise yardımların eğitim camiasına olumlu katkılar sağladığını kaydederek Başkan Ahmet Boztaş ve yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederek bu tür çalışmaları sürdürmelerini diledi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi