Apple Store Antalya mağazasını açıyor

26 Ocak 2017 Perşembe, 16:56
apple_store_antalya-magazasi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında olan Apple ülkemizdeki 3. mağazasını Antalya’da açacağa benziyor. Firma Antalya için iş ilanı oluşturdu.

Dünyanın en karlı firması olan Amerika merkezli Apple, dünyanın pek çok yerinde kendi mağazasını açıyor. Geçtiğimiz yıllarda ilk olarak Zorlu Center’da sonrasında ise Akasya Acıbadem’de mağazasını açan firmanın ülkemizdeki 3. mağazası Antalya’da olacak. Bu iddianın kaynağı ise Apple’ın resmi internet sitesi.

Geçtiğimiz hafta ürünlerine %30 oranında zam yapan firma bu zam ile birlikte büyük tepki çekmişti. Dolar kurunun 4 lirayı bulması nedeniyle kaçınılmaz olan bu değişim yavaş yavaş diğer firmalara da yayılıyor. 400 lira 1000 lira arasında değişen zamlar nedeniyle kullanıcılar büyük maduriyet yaşadı. Yaşanan maduriyetin yanı sıra ürünlerin ikinci el değerlerinde de artış meydana geldi.

Apple resmi internet sitesi üzerinde bulunan ‘Apple’da Kariyer’ bölümü üzerinden yeni iş ilanları açtı. Konum bazında seçim yapıldığında ülkemizde Beşiktaş/ İstanbul ve İstanbul adreslerinin yanı sıra Antalya’da seçenekler arasında listeleniyor. Toplam 15 farklı pozisyon açılmışken bu pozisyonların bazıları teknik servisi de kapsıyor.

Ülkemize olan yatırımlarını son yıllarda arttıran teknoloji devinin yeni mağazalarını Ankara ve İzmir’de açması bekleniyordu. Ancak görünen o ki firma 3. mağazasını Antalya’ya açacak. Bu tercihin nedeni şu an için net olarak bilinmiyor. Ancak firmanın turistik merkez olması nedeniyle Antalya’yı tercih ettiği düşünülüyor.

Kaynak: CNN Türk

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi