Son Dakika
26 Haziran 2019 Çarşamba

‘Antalya’ya bahanesiz mazeretsiz güzel günler yaşatırlar’

09 Nisan 2019 Salı, 12:43

Antalya eski Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası ilk kez sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Türel, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin “Türkiye’de en çok borçlu 5. Belediyesi” açıklamalarına ve bu konunun gündeme getirilmesine sosyal medya üzerinden, “ASAT ile birlikte 2018 yılı gerçekleşen bütçesi 2.6 milyar olan, 2019’da 3 milyarı aşacak bir gelire sahip olacak Büyükşehir’in bir o kadar da gayrimenkul zenginliği düşünüldüğünde, 15-20 sene vadeli toplamda faiz dahil 4-5 milyar lira olan bir borç tablosunu algı yönetimi yaparak milletin önüne koyup kaçacak delik aramasınlar” dedi.

Menderes Türel, yeni göreve gelenlere başarılar dileyerek, artık bahane üretmeden çalışma hizmet zamanı olduğunu belirttiği açıklamasında şunları söyledi:

Gururluyum…

Antalya’nın her köşesinde bıraktığımız eserlerle bizi sevenler olarak övünebilirsiniz.

Huzurluyum…

Bizi destekleyenlerin bırakın yüzünü, kaşını bile öne eğecek bir yanlışımız olmadan görevimizi tamamladığımız için. Antalya’nın her köşesi bizim, hepimizin. Bol bol birlikte olacağız görüşeceğiz. Yeni göreve gelenlere başarılar. Artık bahane üretmeden çalışma ve hizmet zamanı.

Daha göreve gelmeden borç edebiyatına başlayanlar mazeretlerin arkasına sığınmasın. Çalışsın, bizim bıraktığımız gibi övünecekleri eserler Antalya’ya kazandırsın. ASAT ile birlikte 2018 yılı gerçekleşen bütçesi 2.6 milyar olan, 2019’da 3 milyarı aşacak bir gelire sahip olacak Büyükşehir’in bir o kadar da gayrimenkul zenginliği düşünüldüğünde, 15-20 sene vadeli toplamda faiz dahil 4-5 milyar lira olan bir borç tablosunu algı yönetimi yaparak milletin önüne koyup kaçacak delik aramasınlar.

Biz Antalya’ya aynı borç tablosu ile metroları, kurvaziyer limanları, yat limanlarını, sinema stüdyoları, eğlence merkezlerini nasıl yapacaksak öyle büyük projeleri başarsınlar biz de alkışlayalım. Göreve geldikleri gün borç edebiyatına başlayacaklar demiştik, yanılmışız…

Göreve başlamadan başladılar….

Mart’ın sonu bahar demişlerdi ama hava çok bulutlu ve yağışlı.

Umarız düzelir. Antalya’ya bahanesiz mazeretsiz güzel günler yaşatırlar.

Antalya için hayırlı olsun.

You must be logged in to post a comment Login