Antalyaspor’dan Ronaldinho açıklaması

01 Temmuz 2016 Cuma, 17:54

Spor Toto Süper Lig takımlarından Antalyaspor’un kulüp başkanı Ali Şafak Öztürk, Brezilyalı yıldız futbolcu Ronaldinho’nun transferinin gündemlerinde olmadığını söyledi.

Spor Toto Süper Lig takımlarından Antalyaspor’un kulüp başkanı Ali Şafak Öztürk, olağanüstü kongrenin ardından kulüp tesislerine gelerek, yönetim kurulu üyeleriyle toplantı yaptı. Daha sonra tesisleri gezen Öztürk, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Öztürk, bundan sonra öncelikli konunun transferler olduğunu belirterek, bunun içinde eldeki oyuncuların durumuna bakılacağını, yola devam edilmeyecek oyuncuların kontratlarının feshedileceğini kaydetti.

Teknik direktör Jose Morais’in vermiş olduğu bir liste olduğunu ve bunun doğrultusunda hareket edeceklerini ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:

“Transferde öncelikli olan mevkiler var. Mali durumumuz netleştikçe bunlar da netleşecek. Planlama yapmak daha sağlıklı olacak. Bir stoper ve her iki tarafta da oynayabilen bir kanat oyuncusuna ihtiyaç var. Bu sezon için kısa ve öz transferler yapıp, nokta atışı yapmak istiyoruz. Sayı olarak kesinlikle çok fazla transfer düşünmüyoruz. Özellikle kadromuzda bu kadar oyuncu bulunurken.”

“Eto’o ve Morais ile devam etmek istiyoruz”

Başkan Öztürk, önceki yönetim döneminde belli bir aşama kaydedilen ancak kongre kararı sonrası askıya alınan Ronaldinho transferiyle ilgili soru üzerine, “Gündemimizde Ronaldinho transferi kesinlikle yok.” diye konuştu.

Öztürk, futbolcu ya da teknik direktör olsun kendileriyle çalışmak isteyenlerle devam etmek istediklerini vurgulayarak, “Benim düşüncem, her futbolcu satılabilir. Ederini bulursa her şey düşünülebilir. Bu her futbolcu için, Eto’o ve Morais için de geçerli. Biz kesinlikle çalışmak istiyoruz ama imkanlara bakarız.” şeklinde görüş belirtti.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi