Morais taburcu oldu

15 Şubat 2016 Pazartesi, 15:27
morais-taburcu-oldu

MORAİS 3 AY SONRA NORMAL YAŞAMINA DÖNEBİLECEK
Antalyaspor teknik direktörü Jose Morais’in tedavisini üstlenen Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahı Prof.Dr.Mahmut Akyüz, Portekizli teknik adamın son durumu hakkında açıklamalar yaptı. Prof.Dr.Akyüz, Morais’in 12 gün önce antrenman sırasında yaşadığı sıkıntının ardından acil servise getirildiğini, beyin kanaması teşhisi konulduğunu vurgularken şöyle devam etti:
“TEDAVİ SÜRECİNDE SIKINTI OLMADI”
“Kanamanın sebebine yönelik yapılan araştırmada anjiyografilerinde herhangi bir patolojik bulguya rastlamadık. Sonraki süreçte kanamanın oluşturduğu etkileri ortadan kaldırmak adına bir dizi tedavi süreci devam etti. Bu sürede öngördüğümüz komplikasyonlar ortaya çıkmadı. Tedavi sürecinde de bir sorun yaşanmadı. 12 gün boyunca bulgular normal seyrettiği için, bir takım önerilerle taburcu işlemini gerçekleştirdik.”
BİR AY SONRA KONTROLE GİDECEK
Morais’in 1 ay sonra yeniden kontrole geleceğini belirten Prof.Dr.Akyüz, bu konuda şunları söyledi:
“3-4 gün içinde işinin başında olabilir. Bundan sonra daha sakin bir yaşamı olmalı. Tansiyonunun yükselmemesi gerekiyor. Rahat bir yaşamı olmalı. Tansiyon, stres, sıkıntı problemler çıkarabilir. Mesleki açıdan bir sorun yaşamaz. 3 ay sonra tamamen eski haline dönecektir. Sonuçta evinde durması gerekmiyor. Mesleğini yapabilir fakat bir takım değişiklikler yapması gerekecek.”

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi