Son Dakika
17 Ağustos 2019 Cumartesi

Antalya’da yıldızlar geçidi

53’üncü Antalya Uluslararası Film Festivali, geleneksel kortej töreniyle başladı. Turkuvaz Medya Grubu’nun ana medya sponsoru olduğu etkinlikte yerli ve yabancı sinema yıldızları halkla buluştu

16 Ekim 2016 Pazar, 08:39

Bu yıl 53’üncüsü gerçekleşen Antalya Uluslararası Film Festivali, geleneksel kortej töreniyle başladı. Turkuvaz Medya Grubu’nun ana medya sponsoru olduğu etkinlikte Antalya Kültür Merkezi önünde başlayan kortej, Arkeoloji Müzesi, Cumhuriyet Meydanı, Antalya Büyükşehir Belediyesi güzergâhlarını takip ederek Akra Barut Otel’de sona erdi.

YILDIZ SAVAŞLARI
Festival kapsamında gerçekleştirilecek Yaratıcı Ödülleri törenine ev sahipliği yapacak olan Rixos Land of Legends’ın animasyon ekipleri de güzergâh boyunca Antalyalıları coşturdu. Yıldız Savaşları, Ninja Kaplumbağalar, Transformers gibi filmlerin karakterlerini canlandıran animasyoncular, halka çiçek attı. Klasik araçlarla yapılan kortej geçişine, Atilla Olgaç, Özgür Çevik, Erhan Yazıcıoğlu, Aliye Uzunatağan, Nursel Köse, Gülsen Tuncer, Mehmet Özgür Göksel, Niyazi Özgün Çoban, Nesrin Cevadzade, Şebnem Gürsoy, Tijen Par, Erdal Tosun gibi Türk sanat dünyasının tanınan isimlerinin yanı sıra festivalin yabancı konukları John Savage, George Hamilton, Esai Morales ve Maria Garzia da katılarak Antalyalı sinemaseverlerle buluştu.
650x344-antalyada-yildizlar-gecidi-1476555036034
EFSANE ARABA
Geçtiğimiz ay kaybettiğimiz Yeşilçam’ın efsane jönü Tarık Akan ile festivalde Yaşam Boyu Başarı Ödülü alacak olan Emel Sayın’ın başrollerini paylaştığı Mavi Boncuk filminde kullanılan 1956 model Chevrolet Impala da kortejde yer aldı.

You must be logged in to post a comment Login