Antalya’da tekerlekli Sandalye Dans Şampiyonası yapılacak

27 Şubat 2016 Cumartesi, 15:37
Antalya'da tekerlekli Sandalye Dans Şampiyonası yapılacak

TÜRKİYE Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından, Antalya’da Tekerlekli Sandalye Dans Türkiye Şampiyonası yapılacak.

Antalya’da 2-3 Nisan tarihlerinde Çağlayan Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek organizasyona kulüplerin kayıt işlemi sürüyor. Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, tekerlekli dansın, 18 branşlarından sadece bir tanesi olduğunu belirtti. Bu branşın geçen yıllar da çok aktif olmadığını kaydeden Uztürk, “Göreve geldikten sonra Sakarya’da yurt dışından getirdiğimiz eğitmenler nezaretinde birinci kademe antrenör kursu düzenledik. Kursun ardından Türkiye’de ilk kez bu branşta Türkiye Şampiyonası düzenlemeye karar verdik” dedi.
Federasyon Başkanı Arif Ümit Uztürk, “Şampiyona sayesinde ülkemizdeki potansiyeli yoklamış olacağız. Estetik açıdan engelli ve engelli olmayanların bir arada olması çok önemli. Bu branş uluslararası federasyonun tanıdığı bir kategori” dedi.

Tekerlekli Sandalye Dans Branşı Teknik Kurul Başkanı Hüsnü Özkaptan ise bu branşta yarışacak iki kişiden birinin engelli olduğunu belirterek, “1,5 ile 3 dakika arasında müzik eşliğinde dans edilen bir branş. Biz sporcu potansiyelini görmek için bu organizasyonu serbest stilde yapacağız. Amacımız Milli Takım’a sporcu kazandırmak. Aynı zamanda bu branşı tedavi amaçlı kullanmayı düşünüyoruz. Almanlar bu yöntemi çok iyi kullanıyor” diye konuştu.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi