Antalya’da kaybolan kızını bulamayınca intihara kalkıştı

08 Eylül 2016 Perşembe, 02:23
1293717_620x410

Antalya’da 19 gün önce kaybolan kızı 10 yaşındaki A. Y.’nin cezaevinden çıkan eşi tarafından kaçırıldığını ileri süren 36 yaşındaki N. Y., 5 katlı binanın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu

Olay, öğle saatlerinde Muratpaşa İlçesi Kışla Mahallesi, Cengiz Toytunç Caddesi’nde meydana geldi. Teomanpaşa Mahallesi’nde oturan 3 çocuk babası N. Y., 19 gün önce öğle saatlerinde markete simit almaya giden kızı A. R.’dan bir daha haber alamadı. Polis merkezine kayıp ihbarında bulunan baba Y., sokaklarda kızını aramaya başladı.

Kızı ve eşinin fotoğraflarının yer aldığı el ilanlarıyla aramasına rağmen sonuç alamayan N. Y., bir suçtan cezaevinde bulunan eşi S. Y.’nin cezaevinden denetimli serbestlikten faydalanarak çıktığını, kızının annesi tarafından kaçırılmış olabileceğini ileri sürdü.
1293717_40988460d1a15ab3a5609f18058576a8
5 KATLI BİNANIN ÇATISINA ÇIKTI

Kızının eve dönmemesi üzerine bunalıma giren Y., bugün öğle saatlerinde 5 litrelik benzin bidonuyla valilik karşısındaki 5 katlı binanın çatısına çıktı. Çatının ucundan ayaklarını sallayan Y.’yi görenler durumu polis, sağlık ve itfaiye ekiplerine bildirdi. “İzleyeceğinize, karımı ailemi bulun” diye bağıran Yavuz, branda açan itfaiye ekiplerinin üstüne benzin döktü.

Polis herhangi bir yangın tehlikesi ve olumsuzluğa karşı valilik önündeki caddeyi araç trafiğine kapattı. Çatıya çıkan polis ile Y. arasında ikna çalışmaları başladı. Polis, çevredeki kalabalığı da uzaklaştırdı.

N. Y., polislerden kızını ve eşini bulup gelmelerini istedi. Yaklaşık 2.5 saatlik çalışmanın ardından Y., ikna oldu. Çatıdan indikten sonra sağlık kontrolünden geçirilen Y., polis merkezine götürüldü. Üzerindeki el ilanlarının yer aldığı Yavuz’un bina girişindeki motosikleti de otoparka çekildi.

N. Y.’nin bundan önce 2 kez daha intihar girişiminde bulunduğu belirtildi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi