Antalya’da dolandırıcılar tutuklandı

Antalya’da kimlik bilgilerinin FETÖ Terör Örgütü tarafından kullanıldığını söyleyerek telefonla dolandırıcılık yapan 2 şahıs tutuklandı. Antalya Emniyet Müdürlüğü, “Kendisini polis, savcı, asker, hakim olarak tanıtıp, size suç atıp para isteyenlere inanmayın, 112’yi arayarak durumu güvenlik güçlerine bildirin” dedi.

11 Ocak 2017 Çarşamba, 10:49
antalyada-dolandiricilar-tutuklandi

 

Antalya’da T.P. isimli şahsı arayan dolandırıcılar kendilerini savcı ve polis olarak tanıttı. Dolandırıcılar, T.P.’ye “Kimliğinin FETÖ terör örgütü tarafından kullanıldığının tespit edildiğini, bu örgütün para ve değerli eşyalarına el koyabileceğini, bunları güvenceye almak için evinde bulunan para ve değerli eşyalarını gönderecekleri görevliye vermesi gerektiğini” söyledi. T.P. bunun üzerine polise giderek, yaşadıklarını anlattı. Bunun üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri dolandırıcıları yakalamak için harekete geçti.

T.P.’den para ve altın süsü verilmiş malzemelerin bulunduğu poşeti almaya gelen şüpheliler S.İ. ve B.A., Meydan Kavağı Mahallesinde suçüstü yakalandı. Dolandırıcılar çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Olayın ardından Antalya Emniyet Müdürlüğü’nden açıklama yapıldı. Açıklamada, “

Vatandaşlarımız telefonla kendisini kamu görevlisi polis,  asker, hakim ve savcı olarak tanıtan ve size suç isnaat eden, telefonunuzun sim kartının kopyalanarak terör örgütleri tarafından kullanıldığını söyleyen, belirli adresleri göstererek buralara operasyon yapılacağı ile ilgili para ve benzeri altın bıraktırılarak şüpheli şahısların yakalanacağını söyleyen, şüpheli ve şüphelilere inanılmaması, bu tür olayların dolandırıcılık olayı olduğu ve en yakın kolluk kuvvetlerine gitmeleri veya 112’yi arayarak bilgi vermeleri gerekmektedir” denildi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi