Antalya’da 105 polis görevden uzaklaştırıldı

19 Temmuz 2016 Salı, 12:59

ANTALYA’da, darbe girişimi soruşturması kapsamında 105 polis görevinden uzaklaştırıldı. Açığa alınan 57 hakim ve savcıdan 44’ü de gözaltına alındı.

Darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında Antalya’da 105 polis görevinden uzaklaştırıldı. Antalya’da görevden uzaklaştırılan polislerden 34’ünün rütbeli olduğu, silah ve kimliklerine de el konulduğu kaydedildi.

Darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında Antalya, Alanya, Manavgat, Kemer, Elmalı ve Bölge İdare Mahkemesi’nden açığa alınan 57 hakim ve savcıdan 44’ünün ise gözaltına alındığı belirtildi.

AÇIĞA ALINAN HAKİM-SAVCI SAYISI 62’YE YÜKSELDİ

Antalya’da, darbe girişimi soruşturması kapsamında açığa alınan hakim ve savcı sayısı 62’ye yükseldi. Bunlardan 19 savcı ile 27 hakim gözaltına alındı. 3 savcı ile 12 hakim halen aranırken, Manavgat Adliyesi’nde görevli S.A. adlı hakim ise 10 aylık bebeğini bırakacak yakını olmadığı için yakalanmasına karşın gözaltına alınmadı.

Diğer yandan hakkında yakalama kararı bulunan, Antalya’dan geçen yıl Diyarbakır’a tayin edilen hakim Yusuf Bulut’un Antalya Adliyesi karşısındaki lojmanında arama yapıldı. Sabaha karşı çilingir eşliğinde kapısı açılarak yapılan aramada Yusuf Bulut bulunamadı. Bulut, geçen yıl ‘MİT Tırları soruşturması kapsamında tutuklanan Adana Cumhuriyet eski Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık’ın evine destek vermek için gitmişti. Halen bu soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Bağrıyanık gözaltına alındıktan sonra Bulut’un da Antalya’daki görev yeri değiştirilmişti.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi