Antalya nefes aldı

18 Ocak 2017 Çarşamba, 01:58
650x344-antalya-nefes-aldi-1484669917112

Antalya merkezli, İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Isparta ve Burdur’da düzenlenen operasyonda içlerinde avukatlar ile bankacının da olduğu 28 kişilik suç şebekesi çökertildi

Antalya’da esnaf ve vatandaşın korkulu rüyası haline gelen, aralarında biri kadın 3 avukat ve bankacının da bulunduğu 28 kişilik suç örgütü çökertildi. Antalya Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışmada Antalya’da gerçekleşen 10 ayrı olayı incelemeye adı. Örgüt liderliğini İ.P’nin yaptığı şebekeye yönelik 3 ay süren teknik ve fiziki takibin sonunda operasyon kararı alındı.

6 İLDE OPERASYON
KOM ekipleri Antalya merkezli, İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Isparta ve Burdur’da eş zamanlı baskın gerçekleştirdi. Operasyonlarda aralarında örgüt lideri İ.P’nin de bulunduğu biri kadın 3 avukat, bir bankacı olmak üzere 28 kişi gözaltına alındı. Zanlıların ev ve araçlarında yapılan aramalarda 8 tabanca, 127 mermi, bir tüfek, sinyal bozcu jammer cihazı, bir çelik yelek, uyuşturucu madde ile çok sayıda tarihi eser ele geçirildi.

KAMERA KAYITLARI
KOM ekipleri, çetenin zor durumdaki işyerlerini akla hayale gelmeyecek yöntemlerle ele geçirip yağmaladığını belirledi. Ekipler yaptığı çalışmada İ.P’nin birden fazla evlilik yaparak anlaşmalı boşandığını ve mallarını ise anlaşmalı boşandığı eşlerinin üstüne yaptığını tespit etti. Emniyette süren 27 günlük sorgulamanın ardından 28 zanlı adliyeye sevk edildi. Zanlıların adliyeye getirilişi sırasında polis geniş güvenlik önlemleri aldı.

ELEKTRİKLİ İŞKENCE YAPIYORLARDI
Polis yaptığı çalışmalarda Antalyalıların korkulu rüyası haline gelen suç örgütünün elektrikli işkence yaptığını da otaya çıkardı. İncelemede, örgüt üyelerinin vatandaşı sandalyeye oturtup elektrik vererek işkence yaptıkları kanıtlandı. Söz konusu örgütün Antalya Yat Limanı’nda esnafı ve bazı tekne sahiplerini de tehdit ettiği soruşturma dosyasına girdi. Örgüt elemanlarının üzerine kayıtlı bir teknenin rüzgardan dolayı başka bir tekne ile çarpışması sonucu teknede oluşan hasarın parasını tehditle aldığı ileri sürüldü.

Kaynak: Sabah

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi