Antalya Hayvanat Bahçesi’ne ziyaretçi akını

13 Temmuz 2016 Çarşamba, 14:24

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, 9 günlük bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. Hayvanat bahçesini 2- 10 Temmuz tarihleri arasında 12 bin kişi ziyaret etti.

Türkiye’nin alan olarak en büyük ve en çok nüfuslu hayvanat bahçesi olarak ilk üçte bulunan Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nin ziyaretçi sayısında ciddi artış yaşanıyor. Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da hayvanat bahçesini binlerce kişi ziyaret etti. Hayvanat bahçesi yetkilileri, 2 Temmuz- 10 Temmuz arasında toplamda 2 bin 600 aracın giriş yaptığını, 600’ü öğrenci 12 bin kişinin ziyaretinden 30 bin 200 TL hasılat elde edildiğini belirtti.
antalya-hayvanat-bahcesine-ziyaretci-akini_1363_dhaphoto3
YENİ MASKOT DİŞİ ŞEMPANZE

Kepezaltı bölgesinde 330 dönümlük ormanlık arazi içerisine kurulu Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde şu an 130 türden toplam 1300 hayvan bulunduğunu kaydeden Uzman Veteriner Hekim Aygül Arsun, 3 hafta önce Çevre ve Orman Bakanlığı’nın da bilgisi dahilinde hayvanat bahçesine ilk şempanzenin getirildiğini açıkladı. Gelir gelmez vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılanan ve gayet sağlıklı olduğu belirten dişi şempanzenin şimdilik geçici barınağına alındığını söyleyen Veteriner Hekim Arsun, ancak bir eş bulunduktan sonra yeni barınağına geçirilmesinin düşünüldüğünü ifade etti.
antalya-hayvanat-bahcesine-ziyaretci-akini_1363_dhaphoto4
YENİ YAVRULARA YENİ ALANLAR

Tüm hayvanlardan yavru aldıkları hareketli bir doğum sezonu yaşadıklarını belirten yetkililer geyiklerden zebralara, kanatlılardan boğa yılanlarına kadar çok sayıda yavrunun dünyaya geldiğini açıkladı. Hayvanat bahçesinin nüfusunun giderek arttığına işaret eden yetkililer, hayvanların refahını arttırmak adına yeni alanlar açmak gerektiğini bununla ilgili de çalışmalar yapıldığını söyledi.
antalya-hayvanat-bahcesine-ziyaretci-akini_1363_dhaphoto7
SEVİMLİ DOSTLARA SICAK ÖNLEMİ

Hayvanat bahçesi sakinlerinin güneşten, parazitlerden ve sineklerden korunması için gölgelik ve çamurluk alanlar yapılıyor ve her barınağın içine fıskiye sistemi yerleştiriliyor. Bununla birlikte gelen ziyaretçiler için de hayvanat bahçesi içerisinde yapılmakta olan kafeterya, binicilik tesisinin çalışmaları devam ediyor. Ayrıca çocukların gün boyu keyifli vakit geçirebilecekleri oyun parkı ve basketbol sahası için de çalışmalar son aşamasına geldi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi