Antalya, fuarda beklediğini göremedi

Antalyalı turizmciler katıldıkları Ultrecht Uluslararası Turizm Fuarı’nda beklenen ilgiyi göremedi.

13 Ocak 2017 Cuma, 02:23
antalya-fuarda-beklediğini-goremedi

Berlin ve Londra’daki fuarların ardından en önemli yere sahip olan ve 2017’nin Utrecht Uluslararası Fuarı Hollanda’da başladı. 70 ülke ve 1400’den fazla katılımcının olduğu turizm fuarı 15 Ocak’a kadar devam edecek.

Türkiye’den yaklaşık 40 firmanın katıldığı fuarı 120 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

  • yazin-plajlar-kisin-fuarlar-bos (2)

Fuara katılan isimler arasında yer alan Antalya Turizm İl Müdürü İbrahim Acar’ın yanı sıra Barut Hotels Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Barut ve Stone Grup Başkanı Ramazan Taş, Antalya stantlarına ilgisiz kalınması karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

  • yazin-plajlar-kisin-fuarlar-bos (3)

Fuara katılanlar Türkiye’yi tercih etmeme nedenlerini güvenlik korkusu olarak açıkladı.Fuarın ikinci gününde ise Türkiye stantlarında karşılama heyetlerinin bulunmaması dikkat çekti.

Yeni yıla girerken herkes gibi turizmciler de umutluydu. Hollanda’daki fuarda stantların boş kalmasına canları sıkılan turizmciler stantlarda kendileri beklemeye başladı.

  • yazin-plajlar-kisin-fuarlar-bos (1)

Fuarda diğer ülkelerin standlarına ilgi yoğunken, Türkiye standlarının boş kalması turizmcilerin keyfini kaçırdı. 2017 yılına umutla girmek isteyen Antalyalı turizmciler ise, fuarda gerçekle yüzleşince fuardaki stand görevlilerinin yerine kendileri beklemeye başladı.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi