Antalya firmaları yurt dışında yeni pazar arayışında

26 Şubat 2016 Cuma, 16:34
Antalya firmaları yurt dışında yeni pazar arayışında

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından Antalya firmalarının yurt dışı pazarlara açılmasını teşvik amacıyla hayata geçirdiği Gıda Kümesi Projesi devam ediyor.

Ekonomi Bakanlığı’nın UR-GE teşvikleri kapsamında gerçekleştirilen ATSO Gıda Kümesi Projesi, üçüncü yurt dışı pazarlama programını 21-25 Şubat 2016 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde düzenlenen sektörün önde gelen fuarlarından Gulfood Gıda Fuarı’na gerçekleştirdi. ATSO yönetim kurulu üyesi Erol Erkan’ın başkanlık ettiği ATSO Gıda Kümesi heyetinde yer alan 18 firmanın temsilcileri, Dubai’de Gulfood’da işbirliği olanaklarını değerlendirmek üzere ikili görüşmeler yaptı.
ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Erol Erkan, ATSO Gıda Kümesi’nin temaslarının çok başarılı geçtiğini belirterek, “Dünya gıda sektöründe ilk 3 fuar arasında gösterilen Gulfood Fuarı, sadece Körfez bölgesinin değil, dünyanın dört bir yanından sektörün önde gelen firmaların, tedarikçilerin ve satın almacıların buluştuğu çok önemli bir adres. Antalyalı firmalar yeni ürünleri ve son teknolojik gelişmeleri görme fırsatı buldu. Firmalarımız fuarda önemli tedarikçilerle görüşmeler yaparak Körfez pazarına giriş ve ihracat potansiyellerini arttırma yolunda önemli adımlar attılar” dedi.
ATSO Gıda Kümesi’nde yer alan firmaların bu yıl haziran ayında ABD’nin New York kentinde düzenlenecek ‘Summer Fancy Food Show’, ekim ayında Fransa’nın başkenti Paris’te düzelenecek ‘SIAL’ Gıda Fuarı ile Mart 2017’de Japonya’da düzenlenecek ‘Foodex Gıda Fuarı’na katılarak ticari bağlantı fırsatlarını değerlendireceğini bildirdi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi