Ankara’nın yeni valisi Ercan Topaca

Ankara Valiliği görevini iki yıldan bu yana sürdüren Mehmet Kılıçlar yerine, Hatay Valisi Ercan Topaca atandı. Kılıçlar merkeze alındı.

10 Eylül 2016 Cumartesi, 11:32

Resmi Gazete’de yer alan Bakanlar Kurulu kararına göre, Ankara Valiliği görevini iki yıldan bu yana sürdüren Mehmet Kılıçlar yerine, Hatay Valisi Ercan Topaca getirildi. Kılıçlar merkeze alınırken, yeni Hatay Valisi de merkezden Erdal Ata oldu.

1965’te Antalya Manavgat’da doğan Ercan Topaca, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. Sayıştay Denetçi Yardımcısı olarak devlet memurluğuna başladı. Kaymakam adaylığı sınavını kazandıktan sonra Kırıkkale kaymakam adayı olarak atandı. Muğla-Milas, Eskişehir-Beylikova ve Çorum-Alaca ilçelerinde kaymakam vekili, Kastamonu-Azdavay, Diyarbakır-Çermik, Konya-Kulu ilçelerinde kaymakam olarak görev aldı. Topaca, 12 Kasım 1999 depremi sırasında bir süre Bolu Vali Yardımcılığı görevinde bulundu.

2000 yılında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü, sonra aynı Genel Müdürlük’te Daire Başkanı ve Genel Müdür oldu. 2004’te Başbakanlık İdareyi Geliştirme Başkanlığı’na atandı.

Düzce, Kocaeli ve son olarak Hatay Valiliği görevinde bulundu. Ercan Topaca 2014 yılından bu yana Hatay Valisi olarak görev yapıyordu.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi