Son Dakika
18 Ağustos 2019 Pazar

‘ANADOLU’YA GELDİK, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK OLDUK!’

12 Şubat 2019 Salı, 16:25


Cumhur İttifakı’nın AK Partili Manavgat Belediye Başkanı Hasan Öz’ün Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında, ittifakın diğer ortağı MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy’un yaptığı etkili konuşma ses getirdi. Aksoy, “Manavgat’taki birlikteliğimizi üretken belediyecilik adına, gönül belediyeciliği anlayışla daim kılalım. Alanya’da Âdem Murat Yücel ne anlam ifade ediyorsa ülkücüler için Hasan Öz’de aynı anlamı ifade ediyor” diye konuştu.

Cumhur İttifakı’nın öneminin kavranmasının özellikle altını çizen Aksoy’un, Türklüğün kronolojik gelişimine vurgu yaptığı konuşması, partilileri dışında alanda bulunan vatandaşların da coşmasına neden oldu.

MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“TÜRKÇÜLÜK MEŞALELERİNİ YAKTIK”

Yenisey’den yola çıktık. Horasan da otağ kurduk. Alptık, Alperendik. Hoca Ahmet Yesevi’nin tezgâhında piştik. Malazgirt’te yaydan çıkan ok, 1071’de Sultan Alparslan olduk. Erzurum’da Nene Hatunlar, Kastamonu’da Şerife Bacılar, Osmaniye’de Rahime Hatunlar, Çanakkale’de Seyit Onbaşılar ve Anadolu’ya geldiğimizde Mustafa Kemal Atatürk olduk. Takvimler 1994 yıllarını gösterdiğinde Türkçülük meşalelerini yaktık. Tabutluklara girdik. Hüseyin Nihal Atsızlar, Fethi Celepoğulları, Fethi Reha Türkkanlar, Necdet Kankarlar ve Alparslan Türkeşler olduk.

“MİLLETİN ADAMI RECEP TAYYİP ERDOĞAN OLDUK”

2016 yıllara geldiğimizde hain darbe girişimlerinde, hain darbe kalkışmasında öğrenciler, talebeler, profesörler, doktorlar, beklide meyhanedeki sarhoşla birlik olarak, orada bir duruş sergiledik. Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan olduk. Ülkenin teminatı Devlet Bahçeli olduk. Manavgat’taki birlikteliğimizi üretken belediyecilik adına gönül belediyeciliği anlayışıyla olan birlikteliğimiz, bir il başkanı olarak temennim şudur: Birlikteliğimiz daim olsun. Liderlerimiz bu birlikteliği gönüllerinde hissetsin diyorum. O sebeple Alanya’da Âdem Murat Yücel beyefendi biz ülkücüler için ne anlam ifade ediyorsa, Manavgat’ta Hasan Öz’de bizim için aynı şeyi ifade ediyor. Adana’da Hüseyin Sözlü ne anlam ifade ediyorsa Antalya’da Menderes Türel’de aynı anlamı ifade ediyor.”

“ÜLKÜDAŞLARIM ADAYIMIZ HASAN ÖZ’DÜR”

MHP’nin 50. kuruluş yılını kutlandığını, elli yıldır ülkeye hizmet eden bir siyasi partinin temsilcileri olarak kırgınlıklara, küskünlüklere, sen-ben kavgalarının anlamsızlığına işaret eden Aksoy Manavgat’ın başbuğları merhum Alparslan Türkeş’in nezdinde ayrı bir yerinin olduğunu söyledi. Aksoy, “ Ortada senlik ve benlik olmadan, ayrılık, küskünlük dargınlık olmadan, 50. Yılını kutladığımız Türk Milleti’ne elli yıldır hizmet eden bir siyasi partinin temsilcileri olarak, Manavgat merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in her fırsat bulduğunda geldiği Manavgat’taki bütün ülküdaşlarıma sesleniyorum: Cumhur ittifakının Alanya’da adayı neyse Manavgat’ta da adayımız Hasan Öz’dür” dedi.”

“TÜRKÇE UMUTLARA SELAM OLSUN!”

MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy konuşmasının son bölümünde Türkçülüğe ve Türk dilinin güzelliğine vurgu yaparak, “Hepinizi Türkçe sevdalara, Türkçe bakışlara, umutlarımızın ve yarınlarımızın Türkçe olmasıyla selamlıyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene!” diyerek sonlandırdı.

YENİSEY’İN ANLAMI

Yenisey Yazıtları, Rusya’da Hakasya, Tuva ve Altay özerk cumhuriyeteleri içinden geçen Yenisey Nehri boyunca bulunmuş olan toplam 158 adet Türkçe yazıt kurgan (mezar) ve kaya taşlarından oluşmaktadır. Yazıtlar Orhun Alfabesi diye bildiğimiz Türkçe Damgalar ile yazılmıştır.

You must be logged in to post a comment Login