17 Ekim 2016 Pazartesi, 11:44
Zümrüt Yılmaz
Zümrüt Yılmaz zumrutyilmaz@turkbeleni.com Tüm Yazılar

Alternatif çözümler

Renkli bir yumağın dolaşıp kalması gibi içinden çıkılmaz bir hal aldığında hayatınız, alternatif çözümler üretmedeki beceriniz artış gösterir. Ne kadar basite indirgerseniz hayatı, o  da size o kadar basit bir cevap verecektir. Çağımızın hastalığı olan mükemmeliyetçilikle her şeye takıntı yapan, ayrıntılarda mutluluk arayan insanlar haline geldik. Oysa tablonun bütününe baktığımızda her şey sandığımız kadar kötü ya da olumsuz değil. Elinizdeki yumağın dolaşıp kalması  yani hayatınızın karmaşık hale gelmesi sanıldığı kadar kötü olmayabilir, renklerin karışmasının size sunduğu bütüne odaklanın. Sorunların karıştığı yerden çıkamıyorsanız dolaşıp kalmayın,yeni çözümler üretin.

Hayatımızda önümüze çıkan bazı zorluklarla baş etmekte zorlandığımız zaman hemen ümitsizliğe kapılır sağlıklı düşünemeyiz.Oysaki her zorluğu olgunlukla karşılayıp,kabul ettiğimiz zaman çözüme bir adım daha yaklaşıyoruz.Yani beynimiz alternatif çözümler üretmeye geçmeden önce taze kan almış oluyor.

Bilim ve teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin geçmiş çağdaki insanların yaşamları ve bazı sorunlarla başa çıkma teknikleri bizlere 20.yy da bile yol göstermektedir.Tıpta ilaçların yetersiz kaldığı durumlar için bile alternatif tıp denenir, çünkü ilacın olmadığı bir çağda her şeyle başa çıkabilmiştir insanoğlu.Ben de sizlere hayata gülümseyerek bakmanız ve düğüm olmuş yumağınızı çözebilmeniz için farklı bakış açılarından yararlanmanızı sağlayacak bazı önerilerde bulunmak istedim.

alternatif-cozumler-zumrut-yilmaz

Örneğin stres,yorgunluk,uykusuzluk,mutsuzluk,isteksizlik vs. gibi bir çok olumsuz etkiyle birlikte hayatınıza hastalıklar da girer.Tüm bu sıkıntıları azaltacak yöntemse, geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan ”sesle şifa” yöntemidir.Bu terapiyle beynin sağ ve sol bölümü dengeli hale gelir, çakralar açılır ve vücuttaki sıkıştırılmış enerji özgürce dolaşabilir.Böylece vücuttaki fiziksel ve ruhsal sorunlardan arınabilirsiniz.Ses terapisi destekleyici tıp yöntemleri arasında yer almaktadır. Düşünün, günümüzde ses dalgalarıyla böbrek taşının kırıldığı yerde doğru frekansta kullanılan sesle hayatımızda daha neler şifalandırılmaz ki?

İnançlarımız doğrultusunda ruha iyi gelen ve yaşamımızdaki karmaşıklığı çözen bir diğer yöntem ise Esmaül Hüsna’yı kullanmak yani Allah’ın 99 sıfatından size ve o anki durumunuza uygun olanı belirli sayılarda zikretmeniz.Bazı ilimler vardır ki bu isimlerin belirli sayılarda zikredilmesi durumunda hayatınızda şifa bulmayacağınız hiçbir derdin olmayacağını anlatır.Yaratıcı’nın 99 isminin her biri isteklerimizi gidermek için muktedir ve belirlenen ölçülerde tekrarlandığında istenilen amaçlara ulaşmada hem maddi hem manevi rehberdir.

Doğru beslenmek, düzenli uyku uyumak, gece hayatından uzak olmak, doğada vakit geçirebilmek hayatınızda ruh ve beden sağlığınızı iyi yönde etkiler.Bunun gibi sıradan görünen fakat doğru uygulanıldığında hayatınızdaki birçok şeyde köklü değişim yaratacak olan bir diğer alternatif yöntem doğru nefes alma tekniğidir. Bu sayede vücuda bol oksijen gider ve bu iç organlarımız,bezler,sinir sistemi ve beynimizin çalışması için elzem bir durumdur.Besin olmadan birkaç hafta,su olmadan birkaç gün yaşanabilir ama oksijen olmadan birkaç dakikadan fazla yaşanamaz.Doğru nefes alarak vücuda yeterli miktarda oksijenin ulaşmasını sağlayacak böylelikle daha canlı bir yapıya daha genç bir cilde sahip olacaksınız.Özellikle gün boyu masa başında oturarak çalışan insanların daha yorgun hissetmeleri, sinirli ve verimsiz olmalarının ana sebeplerinden biri yetersiz oksijendir.Zamanla bağışıklık sistemi zayıflar ve bu tip problemler de artış gösterir.Doğru nefes almak hayat kalitenizle paralel olarak başarıyı da arttıracağı için önemlidir.Ayrıca doğru nefes sizin doğru kiloda olmanıza da yardımcı olur.

Sizler de hayatınıza alternatif çözümler ekleyip sorunlarınızı küçültebilir, hayata farklı bir pencereden bakabilirsiniz.

” Hayatı değiştiremiyorsan baktığın pencereyi değiştir.”

Mutlu bir hafta dilerim…

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi