Alman çift, 17 yıldır Side’ye geliyor

Almanya’nın Berlin şehrinde yaşayan 89 yaşındaki Werner Suckow ve 85 yaşındaki Luise Suckow 2000 yılından beri her sene Side’ye geldiklerini ve burada kendilerini çok iyi hissetiklerini söyledi.

12 Şubat 2017 Pazar, 13:32
alman-cift-17-yildir-sideye-geliyor (1)

Suckow çifti yaşlı olmalarına rağmen 17 yıldır Side’den vazgeçmiyor. Side’ye geldikleri ilk zamanlarda öncelikle tarihi yerleri gezip gördüklerini belirten çift, “O zamanlar uzun uzun yürüyebiliyor ve gezebiliyorduk. Şimdi ise daha kısa mesafelere gidip geliyoruz. Buraya artık özellikle ilkbaharda ya da ilkbahardan önce geliyoruz çünkü daha sessiz, sakin ve huzurlu oluyor” dedi.

Bu sene 30 günlüğüne Side’ye tatile geldiklerini söyleyen çift, “Ölmezsek, Side’ye her sene gelmeye devam edeceğiz” dedi.

alman-cift-17-yildir-sideye-geliyor (2)

Werner Suckow 89 yaşında, Eşi Luise Suckow ise 85 yaşında…

Türkiye’de yaşanan terör olayları ve patlamalar ile ilgili de konuşan çift, “Evet ülkeniz zor süreçlerden geçiyor. Ancak bu ülkenin dört bir yanında her gün patlamalar olacağı anlamını taşımıyor. Side’yi biliyoruz, buranın insanlarını tanıyoruz ve bu bölgenin güvenli olduğunu da biliyoruz. O yüzden burada kendimizi güvende hissediyoruz. Tatil için Side planı olanların iki kere düşünmesine gerek yok. Burası güvenli ve huzurlu bir yer” diye açıkladı.

Haber ve Fotoğraf: Nevzat Karabacak

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi