Alanya’da bodrum katlara sinek uyarısı

18 Şubat 2016 Perşembe, 15:18
Alanya'da bodrum katlara sinek uyarısı

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Alanya’da, ‘sivrisinek üretme merkezleri’ne dönen bina altlarındaki sular konusunda apartman yöneticileri ve bina sakinlerini tebligatla uyardı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi bünyesinde faaliyet gösteren sinekle mücadele ekipleri, Alanya Merkez, Oba, Cikcilli, Mahmutlar, Kestel, Konaklı, Kargıcak, Demirtaş, Avsallar ve Tosmur mahallelerinde bodrum katları su ile dolmuş yaklaşık 100 bina tespit etti. Bu binalarda haftalık düzenli ilaçlama çalışması yapan ekipler, adeta sivrisinek üretme merkezlerine dönen su sorununu çözmek için harekete geçti. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, binaların bodrum katlarındaki suların temizlenmesi konusunda apartman yöneticileri ve bina sahiplerine tebligatla uyarıda bulundu.
VATANDAŞLARIMIZIN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ
Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, sinekle mücadele konusunda her türlü çalışmayı yaptıklarını belirterek, “Söz konusu yerler belirli aralıklarla ilaçlanmasına rağmen, bina altındaki sular çekilmediği için sivrisinekler buralarda rahatlıkla üreyebiliyor. Ekiplerimiz durumun ciddiyetini, bu suların birer hastalık yuvası ve sinek üreme yeri olduğu konusunda apartman yöneticileri ve sakinlerini tebligatla uyarıyor. Bina sahipleri bu suları çektirmek ve bodrumları temizlemek zorunda” dedi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi