Alanya’da Atatürk koşusu

28 Şubat 2016 Pazar, 16:19
Alanya'da Atatürk koşusu

ATATÜRK’ün Alanya’ya gelişi dolayısıyla düzenlenen 16’ncı Alanya Atatürk Yarı Maratonu ve Alanya Halk Koşusu tamamlandı.

Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Alanya Şubesi işbirliği ile düzenlenen 16’ncı Alanya Atatürk Yarı Maratonu ve Alanya Halk Koşusu’nun startı Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünden verildi. Yarışa yarı maratonda 30, halk koşusu 2 kilometre etabına 63, 5 kilometre etabına ise 105 sporcu katıldı.
Bu yıl ‘Atatürk’e koşalım, Atatürk’le koşalım’ sloganıyla gerçekleştirilen yarışların startını Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak, ADD Şube Başkanı Aydın Özbaş ve Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur verdi. Toplam 21 kilometrelik yarı maraton yarışının sonunda erkeklerde 1 saat 16 dakika 38 saniye ile Ahmet Arslan birinci, 1 saat 29 dakika 21 saniye ile Burak Lafçı ikinci, 1 saat 30 dakika 42 saniye ile Hasan Akyol üçüncü oldu. Kadınlarda Ostra Marije Kling Karakuş 2 saat 1 dakika 4 saniye ile birinci, Reyhan Kılıç 2 saat 5 dakika 14 saniye ile ikinci oldu. Parkuru tamamlayan başka sporcu olmadığından üçüncü çıkmadı.
Yarı Maraton ve Halk Koşusu’nda dereceye giren sporcular kupa, madalya ve ödülleri ile törenle verildi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi