Alanya komediye hazır

19 Şubat 2016 Cuma, 12:17
Alanya komediye hazır

ALANYA Belediye Tiyatrosu’nun sahneleyeceği ‘Bu Ne Vasiyet’ adlı oyunun basın lansmanı yapıldı.

Alanya Belediye Tiyatrosu’nun sahneleyeceği gazeteci Engin Anak’ın kaleme aldığı, yönetmenliğini ve rejisörlüğünü Murat Atak’ın üstlendiği tek perdelik komedi oyunu ‘Bu Ne Vasiyet’in prömiyeri, bugün yapılacak. Rejisörlüğünü Murat Atak’ın üstlendiği oyunun kostümlerini devlet tiyatrosu kreatörlüğü Funda Çebi, dekoratörlüğünü Emre Satı, ışık tasarımı Mehmet Yaşayan, sahne ressamlığını ise Duygu Gökalp yaptı. Gazetecilere açıklama yapan rejisör Murat Atak, “Türkiye’de sadece 5 yerde şehir tiyatrosu var. Alanya’da bunlardan birisi ve bu konuda çok şanslı. Alanya’da böyle bir imkanı sağladığı ve tiyatroya verdiği destekten dolayı sevgili belediye başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür ederim. Bazen dünyanın en büyük yazarlarının bile oyunlarını sahneleyecek mekan bulamadıklarını biliyoruz” dedi.
Oyunun yazarı Engin Anak ise amatör bir yazarın eserinin profesyonel oyuncular tarafından sahnelenmesinden gurur duyduğunu ifade etti.
İLK GÖSTERERİM YARIN
Zengin bir İtalya’nın cenaze töreninde yaşanan komik durumların anlatıldığı ‘Bu Ne Vasiyet’ adlı oyunun ilk gösterimi bugün saat 20.00’da Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılacak. Biletleri tükenen oyunun 2’nci gösterimi ise 20 Şubat Cumartesi yine saat 20.00’da yapılacak.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi