Akvaryumda köpek balığı beslenme saati

09 Şubat 2016 Salı, 16:42
Akvaryumda köpek balığı beslenme saati

İbrahim LALELİ/ANTALYA, () – ANTALYA Akvaryum’un açılışının 3’üncü yılına özel 13 Şubat- 13 Mart tarihleri arasında geçerli olmak üzere giriş ücretinde yüzde 50 indirim yapılacak. Basın toplantısı sırasında balık adamların onlarca köpek balığını elleriyle beslediği anlar, görenleri hem şaşırttı hem de korkuttu.
Antalya Akvaryum Genel Müdürü Kemal Kumkumoğlu, Satış Pazarlama Müdürü İsmail Arık, Kongre İç Pazar Sorumlusu Hilal Karayılmaz Sin ve Yaşam Destek Birimi Müdürü Erkan Çağlar, basın toplantısı düzenleyerek kampanya hakkında bilgi verdi. Kumkumoğlu, yeni kampanyanın içeriğini akvaryum ana tankında yaşayan köpek balığı ve vatozların beslenme şovu eşliğinde açıkladı. Binlerce tür deniz canlısına ev sahipliği yapan 5 milyon metreküp su kapasiteli ana tanktaki köpek balığı besleme şovu, görenleri hem şaşırttı hem de korkuttu.
KÖPEK BALIKLARINI BESLEDİLER
İki balık adamın ellerindeki yem kovalarıyla suya dalmasının ardından başlayan şov, onlarca köpek balığının bir anda balık adamların çevresini sarmasıyla devam etti. Hiç bir koruma önlemi olmayan balık adamların yem kovasından çıkardıkları balık ve kalamar parçalarına hücum eden köpek balıkları ve vatozlar, görsel şölen oluşturdu. Köpek balıklarının, dalgıçların elinden balık parçalarını aldığı anlar ise yürekleri ağızlara getirdi. Haftanın 7 günü saat 12.00’de ana tankta gerçekleştirilen köpek balığı besleme şovuna akvaryumdaki diğer deniz canlıları da eşlik ediyor. Beslenme şovunun ardından Antalya Akvaryum Genel Müdürü Kemal Kumkumoğlu, 3’üncü yıla özel kampanyanın içeriğini anlattı.
YÜZDE 50 İNDİRİM
Antalya Akvaryum’un açıldığı 2012 yılından bu yana yerli ve yabancı 2 milyonu aşkın ziyaretçi tarafından gezildiğini kaydeden Kumkumoğlu şöyle dedi:
"Açılışımızın 3’üncü yılına özel 13 Şubat- 13 Mart tarihleri arasında yüzde 50 indirim yapacağız. 35 TL olan yetişkin giriş ücreti bir ay boyunca 17.5 TL, 27 TL olan çocuk giriş ücreti ise 13.5 TL olacak. Aynı zamanda Antalya Akvaryum içindeki Sürüngen Evi, Kar Dünyası, Buz Müzesi, Oceanride XD Sinema ve Akvaryum gezisini kapsayan genel gezi ücretini ise 35 TL olarak belirledik."
Antalyalılara bu fırsattan yararlanma çağrısında bulunan Kumkumoğlu, kampanyadan, Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen her tatilcinin yararlanabileceğini vurguladı.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi