Aksu Kaymakamı Erdoğan, FETÖ’den açığa alındı

12 Ağustos 2016 Cuma, 12:49
aksu-kaymakami-erdogan-fetoden-aciga-alindi_6723_dhaphoto1

ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, Aksu Kaymakamı Süleyman Erdoğan’ın açığa alındığını belirtti.

Vali Münir Karaoğlu, Aksu Kaymakamı Süleyman Erdoğan’ın açığa alınmasıyla Antalya’da İçişleri Bakanlığı’nca açığa alınan mülki idare amiri sayısının 4’e çıktığını belirtti. Vali Karaloğlu, “İlk grupta açığa alınan 3 mülki idare amiriyle ilgili gözaltı kararı vardı. Bunlardan Vali Yardımcısı Bilal Çelik ve Serik Kaymakamı Rıfat Altan tutuklandı. Eski Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir ise halen firari olarak aranıyor” dedi.

Antalya’da adli ve idari yönden işlem yapılan kamu çalışanı sayısının 2 bin 624’e yükseldiğini vurgulayan Vali Karaloğlu, şoruşturmalar kapsamında şu ana kadar Antalya’da 1340 kişinin görevden uzaklaştırıldığını, 1213 kişi hakkında gözaltı kararı verildiğini, 256 kişinin tutuklandığını, 149 kişinin de arandığını kaydetti.

MANAVGAT’TA 5 TUTUKLAMA

Manavgat’ta FETÖ/PDY soruşturması kapsamında farklı tarihlerde gözaltına alınan 6 kişinin işlemleri tamamlandı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden muhasebeci H.Ü., kapatılan özel bir okulda öğretmenlik yapan K.S., M.Ü., A.B. ve M.A. tutuklanırken, esnaf E.Ş. ise ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tutuklanan şüpheliler Alanya Cezaevi’ne gönderildi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi