Ak Parti’den turizme ikinci veto

31 Mart 2016 Perşembe, 17:43

Turizmde yaşanan sorunlarla ilgili TBMM’de komisyon kurulmasına ilişkin önerge, AKP oylarıyla ikinci kez reddedildi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, “AKP, TBMM’nin kapılarını turizme kapattı. AKP çözüm üretmiyor, üretilmesini de engelliyor” dedi.

TBMM’de Genel Kurulu’nda turizmde yaşanan sorunların araştırılması ve alınacak önlemlerin belirlenmesi amacıyla araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin önergenin görüşmeleri yapıldı. Muhalefet grupları, turizm araştırma komisyon kurulması yönünde oy kullanırken, AKP’nin oylarıyla önerge reddedildi ve turizm komisyonu kurulamadı.

AKP’DEN İKİNCİ VETO

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, AKP’nin turizm komisyonunu engellemesine tepki gösterdi. Budak, “Turizm ülke ekonomisi için çok stratejik bir sektör ve bugün çok ağır bir krizin, bir çöküntünün içinde. Acil alınması gereken önlemler var. TBMM’nin turizmi ele almasına ihtiyaç var ama AKP, ikinci kez engel çıkardı. 24 Şubat’ta CHP olarak biz komisyon kurulmasını istedik. AKP oylarıyla reddedildi. Bugün konu yeniden gündeme getirildi. Çünkü kriz çok büyük ve giderek derinleşiyor. Ama  AKP krizi sadece seyrediyor. TBMM’nin bu konuyu gündemine almasını da engelliyor. AKP, TBMM’nin kapılarını turizme kapattı. TBMM’de turizm komisyonu kurulması AKP’lilerin oylarıyla ikinci kez reddedildi. AKP’nin turizm politikası hiç olmadı. Turizm komisyonunun iki kez engellenmesi de bunun en açık göstergesi. AKP çözüm üretmiyor, çözüm üretilmesini de engelliyor” diye konuştu.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi