Ak Parti Hasan Öz ile devam edecek

24 Kasım 2014 Pazartesi, 13:44
IMG_0111

IMG_0082Ak Parti Manavgat İlçe Kongresi yapıldı. Tek liste ile yapılan kongrede mevcut ilçe başkanı Hasan Öz koltuğunu korudu.IMG_0096
Ak Parti Manavgat İlçe Başkanlığı 5’inci Olağan Genel Kurulu MATSO Toplantı  Salonunda gerçekleştirildi. Divan Kurulu Başkanlığına oy birliği ile Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez seçilirken, başkan yardımcılığına Ali Çetin, divan katip üyeliklerine ise Cüneyt Doğan, Ak Parti Manavgat Kadın Kolları Başkanı Eda Temur Tansak,  Ak Parti Manavgat Gençlik Kolları Başkanı Erhan Çetin getirildi.
Divan Başkanı olan Ak Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, gündem maddelerine geçmeden önce yaptığı açılış konuşmasında, “Kongremiz başta Manavgat olmak üzere, partimiz, Antalya’mız için ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.
Enç’ten Kılıçdaroğlu’na komplocu suçlaması
Ak Parti Manavgat İlçe Başkanlığı Kongresi Divan Heyeti’nin oluşumunu ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte başlarken kongrede konuşan Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, birlik ve beraberlik içinde bir kongreye daha gittiklerini söyledi. Ak Parti’deki birlik ve bütünlüğün aksine CHP’de çok başlılık olduğunu belirten Enç, Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “MİT CHP’yi karıştıracak” açıklamasına tepki gösterdi. Enç, bu konuda şunları söyledi: “MİT’in başka işi gücü yok mu da CHP’yi karıştıracak. CHP zaten karışık. Daha neyini karıştıracaksınız. İçinden 3-4 parti çıkmış, ulusalcılar bir tarafa ayrılmış, diğerleri bir tarafa ayrılmış. Kılıçdaroğlu kendisi partinin başına komplo ile geldiği için her şeyde bir komplo arıyor.”
Öz, “Ak Parti bayrağını zirveye dikeceğiz”
Tek liste halinde gidilen kongrede konuşan Ak Parti Manavgat İlçe Başkan Adayı Hasan Öz, kendilerine görev tevdi edildikten sonra yapacakları çalışmalarla 2015 seçimlerinde Manavgat’ta birinci parti olacaklarını söyledi. Ak kadroların Manavgat’a damgasını vuracağını belirten Öz şöyle konuştu: “Önümüzde yaklaşan bir genel seçim var. Buradan partimin yetkili isimlerine ve teşkilatıma söz veriyorum. Ak kadrolar Manavgat’taki gücünü gösterecek ve Allah’ın izniyle ilçemizde birinci parti olarak Ak Parti bayrağını zirveye dikeceğiz. Ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım 5 aylık kısa süre içerisinde dürüstlüğün, çalışmanın, Ak Partili olmanın ve teşkilatçılığın nasıl olması gerektiğini Manavgatlılara göstermiştir. Bundan sonra da görev bize tevdi edilirse yolumuza devam edeceğiz. Bu nedenle bu bir yarış değil, bu bir kavga değil, bu bir hizmet sevdasıdır. Bu duygularla Manavgat 5’inci Olağan Kongremizin ülkemiz, milletimiz, partimiz ve Manavgat’ımız için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”IMG_0086
Tek listeli seçim yapıldı
Gündem maddelerinin görüşülmesi ve yapılan konuşmaların ardından yapılan oylamada Hasan Öz yeniden ilçe başkanlığı görevine getirilirken, yönetim kurulu şu şekilde oluştu; Yusuf Halimoğlu, Ali Rıza Özyer, Alparslan Avcı, Alparslan Deniz, İbrahim Bukuş, Selma Kendiroğlu, Hulisi Öz, Murat Çağlar, Şeyda Karakaya, Yasemin Şahin Çifçi, Derya Kaya, Emre Uluçay, Abubekir Aytar, Birol Arıkan, Kudret Kara, Betül Demir, Hasan Kaya, Adil Karadayı, Ahmet Ali Erol, Ramazan Arıkan, Pınar Kapukaya, Seyfettin Aktaş, Nail Gök, Bayram Deniz, Mehmet Avcı, Mahmut Adnan Özdemir, Olgun Hayıt, Hüseyin Hüsnü Sözen, Mustafa Taşar.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi