Ak Parti çalışıyor, CHP çatışıyor, MHP yatıyor!

16 Şubat 2016 Salı, 10:19
akp-chp-mhp-manavgat-antalya

Seçimler bitti Ak Parti’de çalışmalar bitmedi. Ak Parti sanki seçim varmış gibi çalışmalarına devam ederken, CHP kendi içindeki çatışmalarla vakit kaybediyor, MHP ise tabiri caiz ise yatmaya devam ediyor.

SİYASET YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR

7 Haziran seçimlerinde Türkiye genelinde oylarını yükselten MHP ve CHP’nin Manavgat ilçe teşkilatları rehavete kapılmış, koalisyon hesapları yaparak iktidar olmanın hayallerini kurmuşlardı. 7 Haziran seçimlerinin ardından koalisyon ihtimalinin yavaş yavaş ortadan kalkmasıyla birlikte Ak Parti teşkilatları, milletvekilleri ve partililer köy köy mahalle mahalle gezerek olası bir erken seçin için çalışmalarına hız kesemeden devam ediyorlardı. MHP ve CHP ise içi boş gündemlerle yan gelip yatıyorlardı. Beklenen oldu ve 1 Kasım’da erken seçim yapıldı. Ak Parti 7 Haziran seçimlerinden sonraki süreçte çalışmalarının mükâfatını tek başına iktidar olarak almış, CHP yerinde saymış, MHP ise tam bir hayal kırıklığı yaratmıştı.

AK PARTİ DURMUYOR ÇALIŞIYOR

Bugünlere baktığımızda Ak Parti teşkilatları sanki bir erken seçim olacakmışçasına durmadan çalışıyorlar. Milletvekilleri, ilçe teşkilatları sürekli bir uğraşın içindeler. Sanki İktidar partisi AK Parti değilmiş de muhalefet partisiymiş gibi sürekli halkla bir araya gelip istişareler yapıyorlar. Mahalle danışma meclisleri kurarak, her gün bir mahallede toplantılar gerçekleştiriyorlar. Milletvekilleri sık sık Manavgat’a gelerek halkın derdini ve sorunlarını dinliyorlar. MHP ve CHP teşkilatları ise AK Parti’nin bu çalışmalarını sadece izliyorlar.

CHP PARTİ İÇİ ÇATIŞMALARLA VAKİT ÖLDÜRÜYOR

Bilindiği gibi seçimlerden sonra CHP İlçe Kongresinde Ahmet Öztürk adaylıktan çekildikten sonra Aliye Coşar CHP’nin ilçe başkanı oldu. Kongre sürecinde Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in kongreye müdahalesini herkes biliyor. Bugünde görülüyor ki, CHP İlçe Başkanı bağımsız bir iradeye sahip değil. Ak Parti’ye de muhalefet etme noktasında çokta etkili olamayacağını söyleyebiliriz. CHP içerisinde ise çalışma muhalefete karşı değil, kendi milletvekillerine karşı yapılıyor. Yerelde iktidar olan CHP’de muhalefet parti içerisinde baş gösteriyor.

CHP’DE ŞUNCULAR BUNCULAR İŞ BAŞINDA

Asıl görevi iktidara karşı muhalefet yapmak olan CHP’liler Antalya Milletvekilleri arasında yandaş ve muhalif oluyorlar. Niyazi Nefi Kara Manavgat’a geldiğinde ziyaretine gidenlerle, Devrim Kök geldiğinde ziyaretine gelenler farklı isimler. İlçe Teşkilatı bile milletvekilleri arasında ayrım yapmaya başladı. Görülüyor ki, CHP İlçe teşkilatı hangi vekilin ziyaretine gidip gidemeyeceğine kendi hür iradeleriyle karar veremiyor. Hal böyle iken neden CHP’nin değil de AK Parti’nin nasıl iktidar olduğunu kestirmek zor olmasa gerek.

MHP İLÇE BAŞKANI KAYIP, HÜKÜMSÜZDÜR

MHP’de ise seçimlerde başlayan ve sonrasında da devam eden sessizlik sürüyor. MHP İlçe Başkanının ne yaptığını ne gibi çalışmalarda bulunduğunu MHP seçmenin olduğu gibi yönetiminin de haberi yok. Vaktini daha çok yaylalarda ve oyun salonlarında geçiren MHP İlçe Başkanı, bugünlerde sosyal medya üzerinden kendi partililerine muhalefet yapmakla geçiriyor. Manavgat’taki hiçbir etkinliğe, düğüne, cenazeye katılmayan MHP İlçe Başkanının partililerin telefonlarına bile çıkmadığı söyleniyor. Olası bir erken seçimde MHP teşkilatının vatandaştan nasıl oy isteyeceği de merak konusu.

 

 

 

 

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi