Ahmet Barut’a “Devlet Onur Nişanı”

AVUSTURYA CUMHURİYETİNDEN AHMET BARUT’A ONUR NİŞANI‏

15 Şubat 2016 Pazartesi, 11:19
devlet onur nisani

Avusturya Cumhuriyeti, 2009 yılından beri Avusturya Antalya Fahri Konsolosu olan Barut Hotels Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Barut’a “Devlet Onur Nişanı” verdi. Avusturya ve Türkiye arasındaki sosyal, kültürel ve ticari ilişkilere sağladığı katkılardan dolayı Avusturya Ankara Büyükelçisi Klaus Wölfer tarafından sunulan “Devlet Onur Nişanı” takdim resepsiyonuna; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak da katıldı.

Barut Hotels Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Barut’a “ Devlet Onur Nişanı” Avusturya Büyükelçisi Klaus Wölfer tarafından Akra Barut’ta düzenlenen resepsiyonda verildi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Antalya MilletvekiliÇetin Osman Budak’ın da katıldığı resepsiyonda turizim sektörünün önde gelen isimleri de yer aldı.

Avusturya Ankara Büyükelçisi Klaus Wölfer’in, Avusturya-Türkiye arasındaki sosyal, kültürel ve ticari ilişkilere sağladığı katkı ve Avusturya vatandaşlarına gösterdiği yakın ilgi nedeniyle Avusturya Cumhuriyeti adına ‘Devlet Onur Nişanı’nı takdim ettiği törende;2009 yılından bu yana Avusturya Antalya Fahri Konsolosu olan Ahmet Barut, bu nişana kendisini layık gören Avusturya Cumhuriyetine teşekkür etti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu resepsiyonda yaptığı konuşmada; ülkeler ve kültürler arası ilişkilerin gelişmesinde sivil toplum kuruluşları ve kişilerin aldığı rolün önemine dikkat çekerken; Ahmet Barut’un Avusturya Devlet Onur Nişanı’nı fazlasıyla hakettiğini sözlerine ekledi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi