Acar, Manavgat’ta yargılanmaya devam ediyor

Türkiye’de ilk yüz nakli olan Uğur Acar’ın davası Manavgat’ta görülmeye devam ediyor.

13 Ocak 2017 Cuma, 01:48
ugur-acar

Acar’ın “Yakmak suretiyle kasten adam öldürme” surçlamasıyla yargılandığı davanın duruşmasında Maktul Ramazan Kaya’nın eşi Hatice Kaya da hazır bulundu.

Olayla ilgili tanık olarak bilgi aktaran polis memuru E.Ş. dinlendikten sonra mahkeme, sanıkların tutuksuz yargılanmasına karar verdi ve duruşmayı 16 Şubat’a erteledi.

Tanık polis memurunun ifadeleri

Olay yerine gittiklerinde yanmış şahsın ambulansa binmek istemediğini belirten, E.Ş., “Görevli arkadaşlarımızın ısrarıyla yanmış olan şahıs ambulansa binmiş, alkollüymüş. Arkadaşlarımız olay yerinde bulunanları cumhuriyet savcısının talimatıyla bilgi almak amacıyla karakola getirdi. İfadeleri önce bilgi almak amacıyla alındı, ardından şüpheli sıfatıyla alındı” diye konuştu.

Uğur Acar’ın karakoldayken üzerinde çamur olmadığını ama ıslak olup olmadığını hatırlamadığını ifade ede E.Ş., olay yerinde sağlıklı inceleme yapılmadığı sorusuna, “Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışma sistemleri farklı. Görevli ekipler sadece olay yeri görevlilerine bilgi verdi. Ekipler de tarafsız şekilde detaylı inceleme yapıldıktan sonra rapor tuttu” şeklinde yanıt verdi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi