Abonelik olmayınca ASAT suyu kesti

Antalya’nın Manavgat İlçesi’ne bağlı Ilıca bölgesindeki Rafet Ünal Parkı’ndaki halka açık tuvalete asılan “ASAT tarafından suyu kesildiği için tuvalet hizmet verememektedir” pankartı dikkat çekti.

24 Ağustos 2016 Çarşamba, 14:18
Abonelik olmayınca ASAT suyu kesti

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş, ise yaptığı açıklamada Rafet Ünal Parkı’nda abonelik bulunmadığını ifade etti. Konuyla ilgili Manavgat Belediyesi’nin sorumluluğunda olan parkla ilgili bir adım atılmadığı için suyu kestiklerini ifade eden Büküş, kurumun tek gelirinin su ücretlerinin tahsili olduğunu söyledi.

“HERHANGİ BİR ADIM ATILMADI”

Koordinatör Büküş,  ‘’Kurumumuz tarafından yapılan rutin kaçak ve abonesiz su kullanımı kontrolleri esnasında, Ilıca Mahallesi Kumköy Mevkiinde bulunan Rafet Ünal Parkında abonelik bulunmadığı halde şebekeden su kullanıldığı tespit edilmiştir. Konuyla alakalı parkın sorumlusu olan Manavgat Belediyesi yazılı olarak uyarılmıştır. Yasal süreç içerisinde Manavgat Belediyesi’nin sorunun çözümü noktasında herhangi bir adım atmamasından dolayı parkın suyu kurumumuz tarafından kesilmiştir” dedi.

“GEREKLİ UYARILAR YAPILDI”

Büküş, “Son günlerde parkın içerisinde bulunan umumi tuvalete kimliği belirsiz kişilerce ‘’Bu tuvaletin suyunu Asat kesti’’ şeklinde bir yazı asılmış ve kurumumuz hedef saptırılarak halkımızın nezdinde suçlu duruma düşürülmeye çalışılmıştır.  Kesilen su tuvaletin değil usulsüz şekilde kullanıldığı belirlenen, gerekli uyarıların yapılmasına rağmen abone başvurusu yapılmayan parkın suyudur. Kurumumuzun tek geliri su faturalarından tahsil edilen bedellerdir” şeklinde konuştu.

Abonelik olmayınca ASAT suyu kesti

Abonelik olmayınca ASAT suyu kesti

“AİBADETHANELER HARİÇ ÜCRET TAHSİL EDİLİYOR”

Devasa arıtma tesisleri, kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu ve yapılan tüm yatırımlar faturalardan tahsil edilen su ücretleri ile yapılmaktadır diye açıklayan Büküş, “İbadethaneler haricinde şebekeden kullanılan suyun ücreti tahsil edilmek zorundadır. Kaldı ki bazı yerlere suyu bedava verip bazı yerlere ücretli vermek hak ve hukuk noktasında doğru olmayacaktır. Son günlerde kamuoyuna yanlış bilgilendirme ve kurumumuzun adını lekelemeye yönelik kampanyaları yürütülmeye çalışılıyor. Bu tip karalama kampanyalarına karşı bu açıklamayı yapma gereği duydum’’ diye konuştu.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi