60 saniyede hayatınızı değiştirin

Hayatınızda artık değişiklik yapamadığınızı, herşeyin aynı olduğunu mu düşünüyorsunuz. O zaman 60 saniyede hayatınıza küçük dokunuşlarla büyük değişiklikler getirebilirsiniz. Getireceğiniz değişiklikler eğer kalıcı olursa bunlar hayatınızın daha kaliteli ilerlemesini sağlayacaktır.

19 Ağustos 2016 Cuma, 17:14
60-saniyede-hayatinizi-degistirin

1.HAREKETE GEÇİN

01

Uzun zamandır erteleyip durduğunuz o iş için 1 dakikanınız ayırın ve harekete geçin. İşe başlayınca devamı gelecektir.

2.BAŞARDIĞINIZI HİSSEDİN

02

Günün sonunda o gün başarılı olduğunuz işleri 1 dakika düşünün ve motvisasyonunuzun arttığını hissedeceksiniz. Tatmış olduğunu başarı hissi sizi bir sonraki başarılara taşıyacaktır.

3.RUTİNDEN KEYİF ALIN

03

Durun ve 1 dakika düşünün yaptığınız işlerin yanısıra yediğiniz, içtiğiniz ve giydiğiniz şeyler de var. Bunların önemini bir kere daha hatırlayarak yediğiniz şeylerin lezzetini ve aynadaki şıklığınızı fark edin.

4.NEFESİNİZE DİKKAT EDİN

04

Stres altına girdiğinizi hissettiğiniz zamanlarda diyafram nefesini devreye sokrarak karnınızdan nefes alın ve sayın. 1, 2, 3… Bunu 1 dakika boyunca tekrarlayın. Bu aşamada nefesinize odaklandığınız için stres duygusu sizden yavaş yavaş uzaklaşmaya başlayacak…

5.GEÇMİŞİ BİR KENARA BIRAKIN HATTA UNUTUN

05

Geçmişte yaşadığını kötü deneyimler sizi ileriye taşıma noktasında faydasızdır. Bu yüzden 1 dakika pencerenizi aralayın ve anın tadını çıkarmaya başlayın. Kuşların sesi, rüzgarın esintisi, çiçeklerin kokusu sizi bu ana bağlayacak en güzel şeylerdir…

6.ELEŞTİRME YERİNE ANLAMAK

Toplumca genel olarak dinlemeyi ve dinlemediğimiz gibi hemen eleştiri getirmeye çalışırız. Siz ikili ilişkilerinizde 1 dakika konuşmaktan ve eleştirmekten vazgeçerek karşınızdakini dinleyip anlamaya çalışın.

7.MARİFET İLTİFATA TABİDİR

07

Genelde iltifat yerine yerden yere vurmayı tercih ederiz ancak iltifatı pek önemsemeyiz. Evde, işte, okulda, alışverişte sizce bir marifet görmeseniz bile iltifat edilebilecek bir durum varsa iltifat ediniz. Bunun sonrasında kurduğunuz iletişim kanalında da 1 dakikada durumun sizi nasıl olumlu etkilediğini iltifat ettikten sonra görebilirsiniz.

8.SIMSIKI SARILIN

İnsanlar arasında yapılabilecek en güzel şeylerden biri sarılmaktır. Sarılmak sadece fiziksel teması değil ruhsal teması da kapsar. Çok yakınınıza, ailenize, dostunuza, çocuğunuza 1 dakika boyunca sarılın ve önceki halinizden çok daha iyi hissettiğini deneyimleyin. Sarılmanın en önemli sırrı kalplerin birbirine yakınlaşmasındandır.

9.TERS AÇIDAN BAKIN

09

Yaptığınız şeylerin zıttını yapmayın deneyebilirsiniz. Her zaman koyu renkte giyiniyorsanız, bugün açık renk giyinmeyi tercih edebilirsiniz. Sürekli çay içiyorsanız kendinize bir kahve ısmarlayabilirsiniz. Bu örnekler daha da çoğaltılabilir. Günlük hayatınızı dışardan gözlemlemeye çalışırsanız siz bunları daha rahat fark edeceksiniz.

10.İLGİYLE DİNLEMEYE DEVAM EDİN

10

Biriyle sohbete başlamadan önce 1 dakika ona sorular sorun ve ardından sıranın size gelmesini beklemek yerine ilgiyle onu dinleyin. Bizler konuşma sırası bizden geçtikten sonra genelde ilgisiz davranıp karşımızdakinin dediklerini önemsizleştirip hemen kendi soracaklarımızı düşünmeye başlıyoruz. Eğer keyifli bir sohbet için ilgili bir dinleyici olursak bu sohbetin kalitesi de artacaktır.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi