400 metrelik yolda tek yağmur suyu gideri

Manavgat, sonbahar mevsimini bu yıl sıkıntılı bir şekilde karşılıyor. Ekonomik sıkıntının yanında bir de şehir merkezinde ağır aksak giden çalışmalar vatandaşı canından bezdiriyor.

28 Eylül 2016 Çarşamba, 15:51

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Manavgat Belediyesi’nin bir türlü uyumlu çalışamaması sorunları daha da çıkmaz hale getiriyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği’nden sağlanmış ve büyük çoğunluğu hibe olan kredi ile Manavgat şehir merkezinin alt yapı çalışmasını ağır aksak sürdürüyor. Ancak yerinde araştırma yapılmadan Büyükşehir binasında oluşturulan projeler birtakım sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Bunun en önemli örneğini geçtiğimiz günlerde Manavgat’a yağan 10 dakikalık şiddetli yağmur ile yaşadık.

Bilhassa Antalya Caddesi’nde 400 metrelik bir yol güzergahına konan yağmur gideri, yetersiz olduğu için caddede sel oluştu. Neredeyse dükkanları su  basma aşamasına gelen yağmurda otobüs ve dolmuş durakları sularla doldu.

Bütün uyarılara rağmen yapılan yanlış uygulamalar hala düzeltilmedi. Anlaşılan bu kış Manavgat kent merkezinde İmam Hatip Lisesi ile Yapay Şelale arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sorumlu olduğu ana arter de sorunlu geçecek.

Bilhassa Aşağı Hisar ve Yukarı Hisar mahallelerindeki yol düzenleme çalışmaları tamamlanamadığı için galiba Manavgat Halkı toz ve çamurdan kurtulamayacak.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi