Son Dakika
18 Ağustos 2019 Pazar

3. ölüm yıl dönümünde saygıyla anıyoruz!

09 Şubat 2019 Cumartesi, 17:17

09 Şubat 2016 yılında kaybettiğimiz Side’nin ismiyle özdeşleşmiş değerli siyaset adamı Turgut Şen’i, ölümünün 3’üncü yılında sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Her ölüm geride kalanlar için bir sınavdır. Merhum Turgut Şen’in ölümümden sonra biz sevenleri bu sınavı başarıyla verebildik mi?

İşte asıl sorulması gereken soru bu!

81 yaşında aramızdan ayrılan bu değerli insanı acaba hangimiz insani özelliklerini göz önüne alarak değerlendirdik?

25 yıl muhtarlık, iki dönemde (10) yıl belediye başkanlığı yapan Turgut Şen’i hep bir siyasi kimlik olarak gördük ve bu kimlik üzerinden sürekli eleştirdik. Ama birçoğumuz onun insani özelliklerini, yardım severliğini bilmemize rağmen siyaseten yıpratmak adına her türlü yola başvurduk.

Side’deki Kleopatra Oteli ile turizm sektörüne giriş yapan Turgut Şen, çocuklarıyla birlikte Defne Otelleri ve Oxid Disko gibi tesisleri sektöre kazandırmıştı. Turizmci-işadamı ve yöneticiliğinin yanında hayırsever bir kişiliği olan Şen, Side’deki Kemer Fatma Turgut Şen İlkokulu ile aynı isimdeki Anadolu Lisesi’ni yaptırarak eğitime destek verdi. Turgut Şen 3 erkek 2 kız olmak üzere 5 çocuk, 9 torun sahibiydi. 

Turgut Şen’in dönemin zorlu koşullarında Side’yi bir turizm cenneti yapma gayretlerine bugün şapka çıkarmamak mümkün mü?

Turgut Şen’in Side’ye, Manavgat’a ve dolayısıyla Türkiye ekonomisine kattığı artı değerleri genç nesillere anlatmak en birincil görevimiz olmalıdır.

Ancak ve ancak o zaman kendimizi Turgut Şen’e affettirebilir ve de borcumuzu ödemiş sayılırız.

Ruhu şad, mekanı cennet olsun!You must be logged in to post a comment Login