2015 Bütçesi 260 Milyon lira

05 Kasım 2014 Çarşamba, 14:46
DSC_0004

 

DSC_0001

Manavgat Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında Kültür Merkezinin adı Atatürk Kültür Merkezi olarak oy birliği ile verilen önerge ile kabul edildi.

Manavgat Belediyesi kasım ayı meclis toplantısı Başkan Sözen’ nin geçtiğimi ay etkili yağışın meydana getirdiği sel felaketinde zarar görenlere geçmiş olun dileği ile açıldı. Sözen, 30-40 yıldan beri böyle bir şiddette yağış görülmediğini belirterek “esnaf , tarım üreticisi ve oteller metrekareye düşen 380 kilogram yağıştan nasibini alarak maddi zarara uğramışlardır.Ama bunu biz birlik ve beraberlik anlayışı içinde aşmaya çalıştık. Bunun yanında aynı hafta meydana gelen terör olaylarında şehit düşen güvenlik güçleri, Isparta yolunda meydana gelen kazada 9 insanımızın ölümü, Ermenek kömür ocağında meydana gelen su baskınında mahsur kalan 18 işçi kardeşimiz yüreğimizi yakmıştır. Ölenlere tanrıdan rahmet diliyor, mahsur kalan işçilerin ailelerine sabır diliyorum. Bu arada vatandaşlarımızın Muharrem ayını da kutluyordum” dedi.

Meclis gündemindeki birinci madde de Sayıştay Denetim raporu hakkında Meclise bilgi verilmesi oy birliği ile kabul edildi. İkinci maddede Manavgat Belediyesinin 2015 yılı bütçesinin gelir ve gideri eşit 260 milyon lira olarak onaylanması oy birliği ile geçti. Bazı mahallelerde yapılması gereken imar değişiklikleri Meclis üyeleri tarafından kabul edildi. Tapu devri yapılan parsellerin satışı için Belediye Encümenine yetki verilmesi yine oy birliği ile kabul edildi. Meclis Gündeminin en önemli maddesi olan yeni yapılan Kültür merkezine ad verilmesi idi. Daha önce hazırlanan bir önerge ile Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi olarak adlandırılması istendi. Buna tüm Meclis üyeleri itirazsız imza atarak ortak önerge verilerek Kültür Merkezinin adı Atatürk Kültür Merkezi olarak kabul edildi. 15. ci maddede İmar ve Şehircilik Müdürlüğü görev ve çalışma yönetmeliğinde değişiklik yapılması ve aynı yönetmelike plan ve proje müdürlüğü ile yapı kontrol müdürlüğünün kuruluş, görev, yetki ve sorumluluklarının eklenmesi konusunun görüşülmesi kabul edildi. Ayrıca bazı bölgelerin arkeolojik sit alanı ilan edilmesinin görüşülmesi de kabul edildi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi