10 kişilik 3 aile, aynı evde yaşam mücadelesi veriyor

19 Şubat 2016 Cuma, 09:13
on-kisilik-aile

ANTALYA’da baba evine çocuklarıyla birlikte sığınan iki kadın, yardım için gittikleri kamu kuruluşlarından eliboş döndü. 10 kişilik aileye, işadamı Selim Kaya gıda ve kira yardımında bulundu.

31 yaşındaki Jale Polat, 4 yıl dini nikahla evli kaldığı eşinden 3 ay önce ayrılarak biri kalbi delik 7 aylık ikizleri ve 3 yaşındaki oğluyla birlikte Kepez ilçesindeki yaşlı anne- babasının evine sığındı. 10 yıl önce eşinin cezaevine girmesiyle 8 yaşındaki oğluyla birlikte yine anne ve babasının yanında kalan Jale Polat’ın kardeşi Emine Gök ve 3 yaşındaki kardeşiyle beraber evin nüfusu 10’a yükseldi.
Babasının 1200 TL’lik maaşıyla geçinmeye çalıştıklarını anlatan Jale Polat, “Bu paranın 550 TL’si kira, bir kısmı da babamın çektiği ihtiyaç kredisine gidiyor. Kalan 100 TL ile mutfak masraflarını karşılamaya çalışıyoruz. Kalbi delik bebeğimin tedavisini devlet karşılıyor. Mamalarını alamıyorum. Okula giden oğlumun beslenme çantasına gün geliyor birşey koyamıyorum. Allah hiç bir anneyi bu duruma düşürmesin” dedi.
Bir taraftan anne ve babasına yük olduğunu, diğer yandan bazen günü tek öğün yemekle geçirdiklerini anlatan Jale Polat, “Ben kimseden maddi yardım istemedim. Sadece iş istedim. Ancak çaldığım tüm kapılar yüzüme kapandı” dedi. Jale Polat’ın kızkardeşi Emine Gök ise dizinden sakat olduğu için çalışamadığını belirterek, yardım talebinde bulundu.
Ailenin yaşadığı sıkıntıdan haberdar olan işadamı Selim Kaya ise aileye birkaç ay yetecek gıda yardımı ile 2 aylık kira yardımında bulundu.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi