Kaymakam Günlü: “Ben kanunsuz iş yapmam”

Yelken ve Su Sporları Dernek Başkanı Okan Sözen’in defnedilmesinden sonra mezarı başında basın toplantısı düzenleyen Antalya Deniz Ticaret Odası Başkanı İnanç Kendiroğlu ve yardımcısı Celal Önel’in açıklamalarına cevap verdi.

03 Temmuz 2016 Pazar, 23:26

Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, “Yapılan ithamlar çok yanlış, bizi böyle bir işin içine karıştırmasınlar” dedi.

Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, geçtiğimiz Cuma günü su sporları işletmesinin önünde kaçak su sporu yaptığı iddia edilen kişiler tarafından ilk önce kürekle saldırıya uğradıktan sonra açılan ateş sonucunda kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Okan Sezen’in cenaze töreninden sonra basın açıklaması yapan Antalya Deniz Ticaret Odası Başkanı İnanç Kendiroğlu ve Başkan Yardımcısı Celal Önel’in yaptığı açıklamalara cevap verdi. Kaymakam Günlü, “Beni su sporları noktası almakla suçluyorlar, bizi böyle şeylerin içine karıştırmasınlar” dedi.

Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, olayları tek tek sıralayarak cevaplarken, şu ana kadar kaçak su sporları ile ilgili gereken her şeyin yapıldığını belirterek şunları söyledi:

Ben hiç cevap vermedim

“Okan Sezen’in oğlu oldğunu söyleyen tanımadığım bir numara beni aradı, kendisine ‘olaydan haberim var  çok geçmiş olsun’ dedim ondan sonra hiç konuşmadım. Okan Bey’in oğlu çeşitli şekillerde tepkisini dile getirmeye başladı ben hiç cevap vermedim. Konu başka yöne doğru gidince ben de ‘bu görüşmeyi sonlandırıyorum’ dedim ve telefonu kapattım. Yarım saat sonra Okan Sezen’i avukatı olduğunu belirten bir kadın beni aradı. numarayı yine tanımıyordum. Avukat olduğunu söyleyen kadın beni şikayet edeceğini ve buna benzer cümleler kullanarak tehditvari konuşmaya başladı. Ben, ‘siz kanunları bizden daha iyi bilirsiniz, kanuni yollara başvurabilirsiniz, size kolay gelsin’ dedim. Kolay gelsin lafı budur. Birinci olay bu telefon konuşmaları.

Dilekçeyi Kaymakamlığımıza kendileri verdiler

İkinci olay, 4 nokta ile ilgili gelişmeler. Açıklamalarında 4 nokta için Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’ne dilekçe verdiklerini, bizim de bu dilekçeyi tesadüfen öğrendiğimizi söylüyorlar. İşte burası yanlış. Dilekçeyi bu 4 noktanın iptali için kendileri Kaymakamlığımıza bizzat verdi. Hatta son toplantıya Okan Bey kendisi katıldı ve konuyu orada konuştuk. Okan Bey o noktaların oteller kapalı olduğu gerekçesi ile çalışmadığını söyledi. Biz de dilekçeye karşılık Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bir yazı yazdık, Büyükşehir karar verecek ve biz bu olayı burada yaptığımız kurulda görüşeceğiz. Bize iptal ile ilgili dernekten dilekçe gelince, biz de iptalle ilgili Büyükşehir Belediyesi’ne iptalle ilgili görüş sorduk. Beni itham ettikleri şeyler yanlış, su sporları noktasını benim alacağım iddiası yalan. Ben ne yapacağım? Bu saatten sonra su sporu mu yapacağım? Haksızlık yapılır mı bana böyle? İl Kültür Müdürlüğü’ne dilekçe verdiklerini düşünelim, verseler bile bu dilekçe bir üst yazı ile bize gelecek.

Geçen haftaki toplantıda Okan Bey ile biz bunları konuştuk.

Ben kanunsuz iş yapmam

Kaçak işletmelere gelince, bu yer hakkında 4 defa Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. Bu kaçak işletmeler kanunlarla düzenlenmiş ve Kabahatler Kanunu’nu uygulamış. Biz kapatmışız, gerekli işlemleri yapmışız, adamlar mührü kırıp devam etmişler. Bu nedenle Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. 2 ay içinde tam 4 kez Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduk, 7 defa da burası denetlendi. Yapacak bir şey yok, suç sayılmamış, Kabahatler Kanunu uygulanıyor. Biz gidip mühürlüyoruz, onlar mührü kırıp çalışmaya devam ediyor. Mührü kırdıkları için Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. 40 noktanın kapatılmasını istememiz de yalan. Bizi böyle bir şeyin içine karıştırmasınlar.

manavgatta-kacak-su-sporlarina-savas-acildi-01 (4)

Acılarını anlıyorum

Bu insanların acılarını anlıyorum ama bu ithamların hepsi yanlış. Bu açıklamayı yapan Antalya Deniz Ticaret Odası başkanının bizden şu ana kadar hiçbir talebi olmamıştır, kendisini tanımam etmem. Yaptıkları bu ithamlar yanlış. Deniz Ticaret Odası ile irtibatımız yok, olsa, biz hata yapsak anlarım.

Celal Önel Bey, Deniz Ticaret Odası olarak kurul toplantılarımıza katılan bir arkadaşımız. Tüm kararlar oy birliği ile alınıyor. ÖÇK bölgesinde 20 tane kaçak yer kapatıldı, yerine 15 tane legal yer açıldı. Hiçbir olay çıkmadı, huzursuzluk, taşkınlık yaşanmadı. Bu bizim sayemizde oldu. Her şeyi biliyorlar. Celal Önel Bey de bize karşı farklı bir hal aldı. Haksızlık yapılır mı bana böyle? 2-3 noktayı kaydırmak için dilekçe verdiler, bu noktaları 40 metre kaydırmak istediler. Sahil Güvenlik ve gerekli yerlere gönderdik. Derneğin her isteğine cevap verdik, biz onlardan habersiz hiç karar almadık.”

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi